Греція в черговий раз продовжила термін обміну держоблігацій для кредиторів приватного сектора, надавши регуляторам додатковий час для вирішення долі інвесторів, які відмовилися брати участь в обміні, передає Reuters.
Греція повідомила, що до 11 квітня буде завершено обмін боргів на суму 20,27 мільярда євро, що еквівалентно 72% від облігацій, розміщених у відповідності з міжнародним правом і облігацій держпідприємств, які також беруть участь в обміні.
Решту держоблігації можна буде обміняти до 20 квітня, повідомили грецькі регулятори, в черговий раз продовживши термін, який до цього вже був перенесений на 4 квітня.
Греція повідомила, що не зможе забезпечити повної виплати за рештою облігаціях і що ціна, за якою пройшов обмін боргових паперів, розміщених по грецькому праву минулого місяця, є кращою, яку вона може запропонувати.
У регуляторів залишається три варіанти дій відносно кредиторів, все ще противящимся обміну: продовжити погашати облігації, їх оголосити дефолт і запустити судові процеси або розробити нову пропозицію, що передбачає справедливу підтримку інвесторів, які погодилися на обмін.
Регулятори поки не зробили вибір, але заявили, що ні один з можливих варіантів не порушить операції з обміну держоблігацій, схваленої в минулому місяці кредиторами приватного сектора і необхідної для підтримки кредитоспроможності країни.
Греція 12 березня провела обмін основної маси держоблігацій на нові зобов'язання на суму 177 млрд євро. Реальні втрати кредиторів приватного сектора склали 74%.
У четвер близько 50 власників грецьких держоблігацій зібралися близько Центробанку Греції, протестуючи проти того, що їх не виключили з списання боргів.
Афіни вважають операцію по обміну держоблігацій кредиторам приватного сектора вдалою, оскільки вона дозволить країні отримати необхідні кошти від кредиторів єврозони і Міжнародного валютного фонду і уникнути банкрутства. Обмін держоблігацій також привів у дію виплати по кредитних дефолтних свопах.
План дій, який буде зроблено відносно інвесторів, які відмовилися від обміну, може увійти в історію як перша за останні десятиліття реструктуризація суверенного боргу в Західній Європі.