Гречківський виграв репутаційні позови проти нардепа Лубинця
Апеляційний суд підтвердив рішення першої інстанції про те, що поширена інформація була недостовірною
Член Вищої ради правосуддя Павло Гречівский виграв репутаційний позов проти нардепа Дмитра Лубинця і колишнього адвоката Анджея Клімчука. Другий виграний позов - проти Лубинця й екс-нардепа Максима Курячего - також підтверджений в апеляційній інстанції 15 липня.
Про це йдеться в постанові Київського апеляційного суду.
В ході розгляду судом були оцінені як неправдиві висловлювання нардепа Лубинца щодо сім'ї Гречківського, його наміри бути обраним членом Вищої ради правосуддя, а також кримінальної справи проти Гречківського, в якому на той момент був винесений виправдувальний вирок.
Крім того, суд визнав неправдивими й твердження Клімчука щодо виправдувального вироку Гречківскому, його впливу на суддів і прокурорів; а також безпідставність позбавлення Клімчука права на заняття адвокатською діяльністю через негласне співробітництво з правоохоронними органами.
Апеляційний суд підтвердив законність стягнення з Лубинця і Климчука компенсації за моральну шкоду в розмірі 25 тис. грн з кожного.
"Враховуючи доведеність в судовому засіданні факту поширення відповідачами недостовірної інформації про позивача, беручи до уваги те, що відповідачами не було доведено, що поширена ними інформація є достовірною, висновок суду про наявність підстав для захисту особистих немайнових прав позивача у зв'язку з поширенням недостовірної та неправдивої інформації про нього є законним і обґрунтованим", - йдеться в постанові Апеляційного суду.
Апеляційний суд підтвердив рішення першої інстанції про те, що поширена інформація не мала характеру оціночних суджень, а була недостовірною, неправдивою і принижує честь, гідність та ділову репутацію Павла Гречківський.
"Поширена апелянтами інформація має категоричну стверджувальну форму, прямо вказує на вчинення позивачем тих або інших протиправних дій, не є припущенням або критикою діяльності позивача, її можна перевірити на достовірність, тому вона не є оціночними судженнями, і підлягає спростуванню. Тобто, судом першої інстанції було правильно встановлено, що поширена апелянтами інформація містить фактичні дані, і може бути перевірена на предмет її відповідності дійсності і як наслідок може бути визнана недостовірною", - йдеться в постанові Київського апеляційного суду.
Як відомо, раніше Київський апеляційний суд залишив у силі рішення Печерського районного суду від 21 січня 2020 року, яка зобов'язувала Лубинця і Климчука спростувати їх коментарі про Гречківского під час брифінгу у Верховній Раді у травні 2019 року.
Климчук вже частково виконав рішення суду, зачитавши резолютивну частину рішення на парламентському телеканалі.
Нагадаємо, в липні 2019 Павло Гречківський виграв репутаційні позови проти нардепів Дмитра Лубинця і Максима Курячого. Суд постановив, що нардепи повинні спростувати свої недостовірні заяви під час виступів в парламенті про те, що Гречківський не міг бути обраним до Вищої ради правосуддя.