Генеральна прокуратура України (ГПУ) порушила кримінальну справу стосовно начальника Головного управління житлово-комунального господарства Луганської облдержадміністрації та директора ТОВ "Укрводбудкомплект" за ч. 2 ст. 366 та ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України. Про це повідомила прес-служба ГПУ. Встановлено, що посадовець обласної ланки уклав договір з підприємством на проведення комплексу заходів щодо покращення якості питної води. Однак вказані роботи були проведені не у повному обсязі, а завищення вартості виконаних робіт, оплачених за рахунок бюджетних коштів, та проведення авторського нагляду склало 27,1 млн грн.
Про це йшлося на колегії з питань стану законності у бюджетній сфері. У колегії, котру провів генеральний прокурор України Віктор Пшонка, взяли участь прокурори АР Крим, областей, міст Києва, Севастополя, а також представники центрального апарату. Як відзначив у своєму виступі В.Пшонка, з метою визначення реального стану справ на місцях працівниками центрального апарату проведено перевірки додержання бюджетного законодавства у Закарпатській, Луганській та Чернігівській областях. Особливу увагу приділено стану прокурорського нагляду у цій сфері. Працівники ГПУ під час виїзду виявили та порушили 9 кримінальних справ за фактами злочинів, вчинених посадовцями, де розмір збитків становить від сотень тисяч до десятків мільйонів гривень.
Порушено кримінальну справу щодо службових осіб Ужгородської райдержадміністрації за ст. 367 КК України. Встановлено, що вказані особи уклали договір з підприємством "Коватехбуд" на проведення робот із захисту від підтоплення водами р. Това земель на території Баранинської сільради. При перевірці стану фактичного виконання робіт було виявлено, що роботи виконано із значним відхиленням від проекту, не у повному обсязі. За попередніми підрахунками фахівців, державі завдано збитків на суму 750 тис. грн. Також порушено кримінальну справу щодо службових осіб вказаного підприємства за ст. 191, 366 КК України.
Генеральний прокурор на зазначеній колегії поставив перед прокурорами завдання вжити всіх можливих заходів для повернення коштів до державного бюджету. Нагадаємо, напередодні прес-служба ГПУ повідомила про те, що Господарський суд Києва повернув 230 га земельних ділянок у столиці в держвласність.