В Україні після прийняття відповідних змін до чинного законодавства ліквідують військові прокуратури та утворять спеціалізовані прокуратури з нагляду за додержанням законів у військових формуваннях. Таке рішення сьогодні ухвалили на розширеному засіданні колегії Генеральної прокуратури України (ГПУ), передає прес-служба ГПУ.
Міністр оборони України Дмитро Саламатін, що також узяв участь у засіданні, підтримав прийняте колегією рішення. На колегії було зазначено, що минулого та поточного років військовими прокурорами вжито низку заходів щодо зміцнення законності у військових формуваннях, але водночас вимоги щодо підвищення ефективності нагляду на цьому напрямі вимагають системних змін в організації роботи військових прокуратур.
Зокрема кадри цих прокуратур формуються з числа офіцерів, які проходять військову службу у Збройних Силах або перебувають у запасі. Грошове утримання прокурорсько-слідчих та інших працівників військових прокуратур, забезпечення службовими приміщеннями, їх охорони, транспортом, засобами зв'язку та іншим необхідним майном, а військовослужбовців - обмундируванням здійснюється Міністерством оборони України.
За таких умов не повною мірою забезпечується виконання покладених на органи прокуратури функцій та завдань. Діюча система не сприяє підвищенню ефективності прокурорського впливу на зміцнення законності і правопорядку у військових формуваннях.
У зв'язку з цим невідкладного вирішення вимагають питання фінансування та матеріально-технічного забезпечення таких прокуратур за рахунок Генеральної прокуратури. Нагальною є потреба зміни правового статусу військових прокурорів та слідчих, вирішення питань, пов'язаних із забезпеченням їх житлом.
Здійснення таких заходів потребує комплексного підходу та змін у законодавчому регулюванні діяльності прокуратур, на які покладається нагляд за додержанням законів у військових формуваннях.
У той же час ветерани військової прокуратури звернулися до Верховного головнокомандувача Збройних Сил України Віктора Януковича, генерального прокурора України та секретаря Ради національної
безпеки і оборони України Андрія Клюєва щодо ухваленого сьогодні рішення.
Ветерани наголошують, що військові прокуратури ефективно діють в США, Канаді, Німеччині, Франції, Великобританії, Польщі, Словаччині, Угорщині, Хорватії та інших державах, у тому числі усіх країнах пострадянського простору.
Також вони наголошують, що "Президентом України – Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України у лютому поточного року окреслені пріоритетні завдання для військового відомства. Серед них: радикальне реформування Збройних Сил; підвищення інтенсивності бойової підготовки військ; зміцнення кадрового потенціалу; дієве вирішення соціальних проблем військовослужбовців і членів їх родин; боротьба з марнотратством та проявами корупції в армійському середовищі. Ці завдання передбачають скорочення чисельності особового складу, вивільненням значної кількості військового майна, земель оборони, їх реалізацію та вимагає забезпечення ефективного нагляду за додержанням законів у військових формуваннях, на що здатна існуюча система військових прокуратур України, кількість оперативних працівників якої складає 417 офіцерів. Для порівняння прокуратура м. Києва має штатну чисельність 690 посад".