Держветфітослужбі України катастрофічно не вистачає коштів для профілактики спалахів епідемії сказу тварин. Про це заявив головний державний інспектор ветеринарної медицини України Володимир Горжеєв, пише "Дзеркало тижня. Україна".
За його словами, боротися зі сказом дуже складно, оскільки на території України майже 30 видів тварин є носіями сказу.
Горжеєв нагадав, що свого часу Євросоюз для боротьби зі сказом виділив значні кошти на імунізацію диких тварин: "Якщо простіше: по всій території розкидали приманки, які переривали ланцюжок передачі вірусу від тварин до тварин. Як результат цілеспрямованої роботи - Франція, Швейцарія та Угорщина практично звільнилися від сказу".
Глава Держветфітослужби зазначив, що шість років тому в Україні проводилися подібні заходи, але для масштабної імунізації катастрофічно не вистачає коштів.
"На проведення всіх протиепізоотичних заходів нам виділяють щороку близько 90 млн грн. Першочергове завдання - боротьба з туберкульозом та іншими зоонозами. Тому, перш за все, фінансуємо державні біофабрики для виробництва біопрепаратів. Щоб убезпечити себе від хвороби Ньюкасла, оскільки птахівництво в Україні дуже розвинене , потрібні препарати. Замовляємо ... Додайте вакцини для щеплення всього поголів'я проти сибірки, проти сказу - для домашніх тварин. Причому останнє - безкоштовно. Мізерного залишку коштів вистачає на чотири-п'ять областей", - сказав Горжеєв.
Також він додав, що в ході його звіту в Кабінеті міністрів влітку 2012 р. прем'єр-міністр Микола Азаров прийняв рішення закласти в бюджет на 2013 р. суму в 160 млн грн для ліквідації сказу.
"Але, на жаль, Мінфін не врахував колегіальної думки", - зазначив Горжаев.
Читайте також: Держветфітослужба вважає, що без контролю якості український експорт харчових продуктів в ЄС може бути припинений