Чинне в Україні законодавчо сьогодні не дозволяє нашій державі наслідувати приклад деяких європейських країн, де ув'язненим в окремих випадках може надаватися медична допомога за кордоном. Для того, щоб українські в'язні могли отримати таку можливість, Верховній Раді необхідно змінити законодавчу базу, зазначає політолог Кость Бондаренко.
"Дійсно, в деяких країнах законодавство передбачає можливість лікування ув'язнених в тому числі й за кордоном. При цьому передбачається, що держава, в якій ця допомога надаватиметься, бере на себе певні зобов'язання щодо збереження статусу пацієнта. Тобто держава відповідає за те, щоб після лікування пацієнт був повернений до держави, громадянином якої він є, чиї закони порушив, де засуджений і відбуває покарання. Це регулюється, в тому числі, відповідними міжнародними договорами", - зазначив Кость Бондаренко.
За його словами, Україні, для впровадження подібної практики необхідно зміни законодавства. "Це питання має вирішуватися на законодавчому рівні, рівні Верховної Ради України", - зазначив Кость Бондаренко.
Нагадаємо, що Уповноважений з прав людини українського парламенту Валерія Лутковська з причини нинішнього правового положення України, а також статусу екс-прем'єра Юлії Тимошенко на даний момент не бачить жодних правових підстав для її медичного лікування за кордоном.
Омбудсмен, однак, зазначила, що лікування Юлії Тимошенко вирішується не тільки медичним шляхом, але і, так би мовити, юридичним, дипломатичним і зовнішньополітичним, зазначивши, що не виключає появи законних підстав для лікування колишнього прем'єр-міністра за кордоном.
"Може бути укладена міждержавна угода між Україною та Німеччиною, яка забезпечила б можливість отримання медичного лікування ув'язнених за кордоном, але в даний час це неможливо згідно з нормами українського права", - зазначила Валерія Лутковська.