Держава не в змозі ефективно управляти енергетичними об'єктами в Україні, - Шеберстов
Україні потрібна приватизація енергетичних об'єктів, оскільки держава не в змозі ефективно управляти і проводити модернізацію енергоблоків. Таку думку висловив журналістам колишній міністр енергетики України, генеральний директор "Енергетичної консалтингової групи" Олексій Шеберстов.
"В Україні здійснена реформа енергоринку саме для того, щоб провести приватизацію енергетики. Тому що держава не в змозі ефективно управляти і проводити модернізацію енергоблоків", - сказав він.
За його словами, навіть у разі повної приватизації теплової генерації в держави залишиться достатньо механізмів контролю за ринком і його регулювання. "У держави є важіль, який дозволяє контролювати ринок, - це НКРЕ - державний орган, який регулює ринок. Тому небезпеки в приватизації ніякої немає", - говорить Шеберстов.
Говорячи про перспективи галузі після приватизації, Олексій Шеберстов відзначив, що на сьогоднішній день приватні енергокомпанії працюють значно краще державних. "Наприклад, ДТЕК володіє "Східенерго". І сьогодні "Східенерго" працює краще за всі генерації в Україні. Тому що приватники проводять реконструкцію, заміну котлів, вузлів, енергоблоків. І у ДТЕК є і технічна і фінансова можливість для розвитку "Західенерго", - зазначив він.
Нагадаємо, 25 листопада Фонд держмайна провів конкурс з продажу 45,103% акцій "Західенерго". Єдину заявку на участь у торгах подала компанія DTEK Holdings Ltd - найбільший в Україні приватний енергохолдинг. Учасником конкурсу було запропоновано за пакет 1 млрд 932 млн 100 тис. грн, що виявилося вище стартової ціни на 100 тис. грн.
Згідно з положенням про порядок проведення конкурсів з продажу пакетів акцій акціонерних товариств, якщо в торгах бере участь один претендент, то необхідно проведення незалежної оцінки пакета. Після затвердження її результатів, фонд звертається до учасника конкурсу з пропозицією підписати договір купівлі-продажу. При цьому ціна продажу пакета не може бути нижче запропонованої учасником на конкурсі.
"Західенерго" експлуатує 23 енергоблоки на Бурштинській, Ладижинській і Добротворській ТЕС сумарною встановленою потужністю 4607,5 МВт.