Державна дума РФ вимагає звільнити Ігоря Маркова
Державна дума Росії вимагає від України звільнити екс-депутата Верховної Ради Ігоря Маркова. Про це заявив журналістам голова комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції та зв'язків зі співвітчизниками Леонід Слуцький, повідомляє BBC.
"Ми в комітеті у справах СНД, у Державній думі, триматимемо ситуацію, пов'язану з Ігорем Марковим, на жорсткому контролі", - сказав він.
"Ми маємо намір чітко вимагати від влади України швидкого звільнення Ігоря Маркова у зв'язку з необґрунтованим взяттям під варту, саме так це вбачається в Державній думі", - додав чиновник.
Cуд постановив 23 жовтня 2013 р. узяти колишнього нардепа під варту в якості запобіжного заходу. До 20 грудня Марков сидітиме в одному з київських СІЗО. Йому інкримінують побиття учасників пікету проти встановлення пам'ятника Катерині ІІ в Одесі у 2007 р.
Суд ухвалив 23 жовтня 2013 р. взяти колишнього нардепа під варту в якості запобіжного заходу. До 20 грудня Марков буде сидіти в одному з київських СІЗО. Йому інкримінується побиття учасників пікету проти встановлення пам'ятника Катерині II в Одесі в 2007 р.
Нагадаємо, що 23 жовтня Печерський районний суд Києва на засіданні прийняв рішення залишити Маркова під вартою до 20 грудня 2013 р.
Маркова затримали 22 жовтня ввечері в Одесі і звинуватили в хуліганських діях. Мова йде про події 2007 року, коли біля Одеської обласної адміністрації відбувалися пікети проти встановлення в місті пам'ятника російській імператриці Катерині II: Ігоря Маркова підозрюють в організації побиття учасників акції, а також безпосередньо на самому побитті громадян, повідомили в МВС.
У вересні Вищий адміністративний суд позбавив Ігоря Маркова мандата, погодившись з аргументами позивачів, що результати виборів в одномандатному окрузі № 133 в Одесі в минулому році, де той був обраний, неможливо встановити.
Сам Марков стверджував, що це політична помста провладної Партії регіонів за те, що він стоїть на проросійської позиції, яка не відповідає нинішнім офіційним курсом влади України на євроінтеграцію.
Варто уточнити, що Державна дума не має повноважень вимагати звільнення Ігоря Маркова, який є громадянином України.