Державний секретар США Джон Керрі частково підтримав перший договір Організацією Об'єднаних Націй про контроль над торгівлею зброєю у світі. При цьому глава американського зовнішньополітичного відомства ще раз підтвердив, що Вашингтон не погодиться на будь-які обмеження на продажі вогнепальної зброї в Сполучених Штатаха, передає Reuters. Відзначимо, що глобальний ринок озброєнь оцінюється експертами щорічно в 70 млрд дол., а США є найбільшим у світі збройовим експортером. Генеральна Асамблея ООН ухвалила в грудні провести фінальні консультації за договором про контроль над торгівлею озброєннями з 18 по 28 березня ц.р.
"Сполучені Штати підтримують підписання ефективного і дієвого договору про торгівлю озброєннями, який допоможе врегулювати спірні моменти міжнародної торгівлі озброєннями. Дієвий договір повинен визнавати за державами право на визначення власних механізмів збройового експорту і імпорту. Це дозволить залучити до договору відразу цілий ряд держав і знизити обсяги нелегальної торгівлі озброєннями. Ми підтримаємо будь-який подібний договір, який не буде порушувати закони США і права американських громадян, гарантовані Конституцією, включаючи її другу поправку", - сказав Керрі.
У разі свого затвердження, договір про торгівлю озброєннями посилить контроль над міждержавною збройовою торгівлею, включаючи як важкі, так і легкі озброєння. Продаж зброї державам або режимам, які використовують її для порушень прав людини буде заборонено.
Критики законопроекту з найбільшої лобістської організації США, пов'язаної з виробниками вогнепальної зброї, Національної стрілецької асоціацієї, виступають проти участі Сполучених Штатів в договорі в рамках ООН. Одним з основних їхніх критичних зауважень є включення в текст договору обмежень на продаж боєприпасів і амуніції. Однак, за неофіційними даними, адміністрація Президента Барака Обами не збирається виключати амуніцію та боєприпаси з тексту майбутнього договору.
У разі прийняття ООН договору про торгівлю озброєннями, він повинен отримати схвалення парламентів держав - членів організації.
Читайте також: Продажі зброї у світі скоротилися вперше за останні 20 років