ua en ru

Держреєстри продовжують працювати некоректно, - розробник

Програмне забезпечення єдиних та державних реєстрів, зламане 1-3 жовтня 2013 р., досі працює некоректно: щодня у роботі реєстрів виникають помилки, аж до повної зупинки програм. Про це у вівторок, 5 жовтня, на прес-конференції "Місяць після зламу держреєстрів: що Мінюст приховує від українців?" сказав адвокат Михайло Резнік, повідомляє прес-служба компанії-розробника програмного забезпечення держреєстрів "Арт-мастер".

Найбільш проблемний - реєстр речових прав на нерухоме майно українців. На думку адвоката, чиновники ДП "Інформаційний центр" Міністерства юстиції намагаються приховати від громадськості щоденні зупинки реєстрів - але подальше використання піратського ПЗ може привести до втрати даних.

"Співробітники ДП "Інформаційний центр" не можуть забезпечити стабільну роботу піратського програмного забезпечення, але намагаються приховати це - як від громадськості, так і від перших осіб держави. Приховування постійних збоїв у роботі реєстрів може привести до фатальних наслідків: якщо проблема не буде вирішена і Мінюст продовжить використовувати зламане ПЗ, не виключено, що під час одного зі збоїв може бути втрачена частина інформації реєстрів, або може відбутися підміна інформації" , - наголосив Резнік .

Адвокат заявив, що громадськість має право знати, що відбувається з реєстрами сьогодні, і що чиновники Держінформюсту ретельно приховують від України. Він навів конкретні приклади помилок у роботі держреєстрів протягом останнього тижня жовтня.

"Найбільш часті та великі проблеми виникають з роботою Державного реєстру речових прав на нерухоме майно - найбільшого реєстру, який містить інформацію про нерухомість усіх громадян України", - заявив адвокат.

За його словами, нотаріуси вже звикли, що під час роботи з цим реєстром постійно отримують на екранах своїх моніторів наступне повідомлення: "Сервер розірвав з'єднання, зверніться до адміністратора". Користувачі скаржаться, що увійти до реєстру речових прав на нерухоме майно їм вдається не з першого разу - а десь з десятого.

Дуже часто реєстр "зависає" на 10-15 хвилин, і не зрозуміло, чи збереглася внесена до нього інформація, чи ні. Нерідко під час роботи зі скан-копіями Реєстр речових прав закривається і видає помилку, що програмне забезпечення має конфлікт з Windows.

"Систематичні, щоденні збої у роботі реєстрів демонструють, що зламане, піратське програмне забезпечення, яке наразі використовує ДП "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України, стабільно працювати не може. Така ситуація є критичною для національної безпеки України, бо може призвести до фатальних помилок - аж до втрати чи підміни даних у держреєстрах у результаті збою", - підкреслив адвокат.