Держпакет акцій "Кримського титану" був проданий Фірташу в 17,7 разів дешевше ринкової ціни, - експерт
Слідчими органами відкрито кримінальне провадження за фактом незаконного відчуження державного пакета акцій ПРАТ "Кримський титан" на користь проросійського бізнесмена Дмитра Фірташа. Протиправне діяння кваліфіковано, як таке, що має ознаки кримінального правопорушення, що підпадає під частину 1 статті 365-2 Кримінального Кодексу України "Зловживання повноваженнями". Про це повідомив голова громадської організації "Контроль народного майна України" Євген Чередніков.
Нагадаємо, ГО "Контроль народного майна України" в жовтні 2014 р. направила в Генеральну прокуратуру заяву про злочин щодо встановлення протиправним шляхом структурами Фірташа контролю над державним підприємством "Кримський титан".
"Нами отримано відповідь, з якої випливає, що досудовим слідством встановлено - перед продажем 50% + 1 акція "Кримського титану", мається на увазі держпакет акцій, оцінка зазначеного пакета акцій була в багато разів занижена. Не доводиться сумніватися в наявності змови між структурою, що виробляла оцінку держпакета акцій "Кримського титану", і Фірташем. Зокрема, при ринковій ціні зазначеного пакета акцій, яка на той момент становила 1,5 млрд дол., структурам Фірташа було запропоновано придбати за 677,6 млн грн, чим цей бізнесмен не забув скористатися, завдавши колосальної шкоди українській державі. Враховуючи існуюче на той момент курсового співвідношення гривні до долара, слідчими органами встановлено, що контрольний пакет "Кримського титану" був куплений Фірташем за ціною, в 17,7 разів нижче ринкової. Складно уявити більш цинічний випадок грабежу країни", - заявив Чередников.
"Державним інтересам було завдано істотної шкоди внаслідок продажу за безцінь 50% + 1 акція "Кримського титану" на користь структур Фірташа. Є підстави кваліфікувати як злочин проти народу України", - таку точку зору висловив колишній міністр промисловості України (1995-1997 рр..), член-кореспондент Національної академії наук України Валерій Мазур.
Громадська робоча група з вирішення проблемних питань титанової галузі України, членом якої є Мазур, неодноразово звертала увагу правоохоронних органів на протиправний характер угоди, в результаті якої структури Фірташа заволоділи контрольним пакетом акцій "Кримського титану".
Крім того, як повідомив голова громадської організації "Контроль народного майна України" Євген Чередніков, очолювана ним організація готує звернення в правоохоронні органи з вимогою запобігти розкрадання структурами Фірташа ще одного стратегічного підприємства - Запорізького титано-магнієвого комбінату.