На держоргани України здійснили кібератаку. Підозрюють хакерів з РФ
Національний координаційний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони повідомив про хакерську атаку на органи державної влади України. Кібератаку могли зробити хакери з Російської Федерації.
Про це повідомляє прес-служба РНБО.
Так, хакери намагалися поширити шкідливі документи через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.
"Метою атаки було масове зараження інформаційних ресурсів державних органів, оскільки саме з використанням цієї системи здійснюється документообіг у більшості органів державної влади", - заявили в РНБО.
Після завантаження вірус дозволяв встановити віддалене управління комп'ютером.
"Способи і засоби реалізації цієї кібератаки дозволяють пов'язати її з одним з хакерських шпигунських угруповань з Російської Федерації", - йдеться в повідомленні.
Ця кібератака відноситься до так званих supply chain attack.
"Це атака на ланцюжок поставок, при якій атакуючі намагаються отримати доступ до цільової організації не безпосередньо, а через уразливості в інструментах і сервісах, які вона використовує", - пояснили в РНБО.
Найвідомішими і масштабними атаками такого типу стали NotPetya, яка була спрямована проти української інфраструктури в 2017 році, і Solorigate - кібератака, яка зараз розслідується в США.
"У цих випадках шкідливий програмний код поширювався через поширене програмне забезпечення (МЕДОК в Україні та продукти Solarwinds в США), яке було скомпрометовано атакуючими", - додали в НКЦК.
Раніше РБК-Україна писало, що в Microsoft заявили про докази причетність до масштабних кібератак на держоргани США російських хакерів.
Також повідомлялося, що США пригрозили Росії "не просто" санкціями за масштабну кібератаку.