Державний національний проект "Чисте місто" прогнозує будівництво київського сміттєпереробного комплексу під Гостомелем. Про це на прес-конференції заявив керівник нацпроекту Іван Олексієвець, передає кореспондент РБК-Україна.
Державний національний проект "Чисте місто" прогнозує будівництво київського сміттєпереробного комплексу під Гостомелем. Про це на прес-конференції заявив керівник нацпроекту Іван Олексієвець, передає кореспондент РБК-Україна.
Попередньо рекомендовано, що у Києві та Чернівцях такою компанією "Укрвторресурси".
"Ми відібрали цю корпорацію у столиці, адже вона за межами Києва, за Гостомелем має ділянку з орендою землі на 49 років. Ця ділянка буде використаний для відповідного комплексу", - зазначив Олексієвець.
"В Україні на даний момент працює два великих сміттєспалювальних заводів. Але у нас більше 6 тис. сміттєзвалищ, з них тільки 2600 мають відповідні паспорти, а інші не відповідають встановленим нормам... Тому Уряд поставив перед Нацпроектом завдання реалізувати проект "Чисте місто". Цей проект реалізується протягом 2 років Державним підприємством "Чисте місто"... Проект реалізується в 10 основних містах України (Київ, Харків, Дніпропетровськ, Чернівці, Суми, Вінниця, Тернопіль, Хмельницький, Кіровоград Полтава). Ми спочатку запропонували великим містам взяти участь у проекті, ми провели зустрічі з мерами міст, були підготовлені регламенти питань і завдань, які міста повинні були виконати в рамках цього проекту, підписані протоколи про наміри", - заявив він.
Олексієвець повідомив, що на другому етапі було підготовлено ТЕО проектів для кожного з основних великих міст України. Проаналізована ситуація з утилізацією побутових відходів у кожному місті. Додатково була вивчена екологічна складова процесу утилізації побутових відходів, враховуючи, що нинішні системи не відповідають сучасним стандартам екологічної безпеки.
За його словами, органи місцевого самоврядування виділили земельні ділянки для створення сміттєпереробних комплексів: "У підсумку по всіх містах будуть створені комплекси, які забезпечать переробку відходів, а саме в обсязі 100 тис. т твердих відходів, а в Харкові - 300 тис. т твердих відходів в рік, а в Дніпропетровську - 250 тис. т твердих відходів", - зазначив Олексієвець.
Він підкреслив, що в середньому вартість таких комплексів у кожному з міст мінімум - 20 млн. євро. Повна реалізація проектів розрахована на 7-10 років, термін окупності 2-3 роки: "22 листопада ми підвели попередні підсумки інвестиційних тендерів. Потім на сесіях місцевих рад будуть прийматися рішення депутатами, а також будуть підписані угоди з мерами міст".
Олексієвець запевнив, що в Тернополі та Хмельницькому, Кіровограді також визначені ділянки для полігонів. При цьому протесту громадян щодо будівництва таких полігонів немає: "По іншим містам у нас ще не визначені компанії. До кінця січня ми підведемо підсумки. Є пропозиції та від іноземних компаній".
Він зазначив, що парламент уже прийняв закон, що забороняє з 2018 р. захоронення неутилізованих відходів. У кожному місті будуть проведені конкурси по забезпеченню контейнерів для роздільного збору відходів: "Кабмін встановив планку: в рамках того чи іншого об'єкта в результаті утилізації на полігон (для поховання) повинні потрапляти не більше 50% відходів".
В рамках проекту передбачено, що комунальні підприємства укладатимуть відповідні угоди з підрядниками на конкурсній основі:"Але відповідальність все одно будуть нести комунальні підприємства".