Держкомпідприємництва: Податковий кодекс не дає права податковій забирати майно без рішення суду
Податковий кодекс не дає права податковій забирати майно без рішення суду, повідомляє прес-служба відомства. Ст.94 другого розділу кодексу передбачає можливість керівника органу державної податкової служби накласти адміністративний арешт на майно строком до 96 годин. Він полягає лише у забороні платнику податків вчиняти будь-які дії щодо свого майна, яке підлягає такому арешту, крім його охорони, зберігання та підтримання у належному функціональному та якісному стані.
Арешт майна застосовуватиметься винятково у випадках, коли платник податків не виконує або порушує покладені на нього обов'язки. Законодавством передбачено сім таких випадків, зокрема, коли платник податків відмовляється від проведення перевірки стану збереження майна, яке перебуває у податковій заставі, чи порушує правила його відчуження.
Держкомпідприємництва звертає увагу, що при цьому арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється винятково на підставі рішення суду. Крім того, арешт не може накладатися на майно, що не підлягає арешту за законодавством України, та на кошти на рахунку платника податків.
Рішення Державної податкової служби щодо арешту майна може бути оскаржене в адміністративному або судовому порядку. Також платник податків має право на відшкодування збитків та немайнової шкоди, що завдані органом Державної податкової служби внаслідок неправомірного застосування арешту майна, за рахунок коштів бюджету. Рішення про таке відшкодування ухвалюється судом.
Нагадаємо, Верховна Рада України вчора під час вечірнього засідання підтримала статтю 94 глави розділу ІІ Податкового кодексу "Адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів)", яка передбачає арешт майна платника податків.
За відповідне рішення проголосувало 250 із 391 нардепів, зареєстрованих у сесійній залі.