Первинна версія проекту закону "Про громадське телебачення і радіомовлення" була представлена Держкомітетом з телебачення і радіомовлення на засіданні Кабміну 9 червня. Про це пише "Комерсант-Україна".
Згідно з пропозиціями, Національну громадську телерадіокомпанію (НГТУ) планується створити на базі Національної телекомпанії України (НТКУ) і Державної телерадіокомпанії (ДТРК) "Культура". Передбачається, що перші чотири роки роботи громадське віщання фінансуватиметься з держбюджету. В той же час, в Держкомтелерадіо пропонують отримувати кошти з альтернативних джерел - абонентської плати, продажу власної теле- і радіопродукції, а також добродійних внесків. Крім того, планується ввести два обов'язкові збори: для приватних українських телерадіокомпаній - 1% від вартості рекламних розміщень і для абонентів багатоканальних телемереж - 1% від абонплати. Кабмін схвалив проект закону, вніс свої поправки і спрямував його до Адміністрації Президента на затвердження. Підсумковий варіант документу, зокрема, припускає повну заборону показу реклами, за винятком соціальної.
Згідно із законопроектом, робота НГТУ ґрунтуватиметься на шести принципах, серед яких - всестороннє і об'єктивне інформування суспільства; чітке відділення фактів від коментарів і оцінок; незалежність від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій і фізичних осіб. Ст. 20 передбачає, що безкоштовно ефір надається "для офіційних повідомлень з важливих питань" Президентові, спікерові, прем'єр-міністрові, головам Верховного і Конституційного судів. Безкоштовно також надається час Президентові для новорічного привітання.