Держфінінспекція виявила фінвтрати на суму 15 млн грн під час ревізії 2 зернових корпорацій
Держфінінспекція України провела ревізії фінансово-господарської діяльності ДАК "Хліб України" і ВАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація" за 2010-2012 рр. і I квартал 2013 р. Про це йдеться на сайті Держфінінспекції.
Під час контрольних заходів встановлені порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 15 млн грн.
Приміром, незважаючи на те, що діяльність ДАК "Хліб України" є хронічно збитковою (за 2010 р. збиток компанії склав 99,4 млн грн, за 2011 р. - 475,2 млн грн, за 2012 р. - 54,5 млн грн, а з 67 дочірніх підприємств працюють лише 11), компанія не вжила заходів щодо своєчасної оплати 4 векселів, власником яких він є. Через це втрачена можливість отримати за них платежів на суму 3,2 млн грн.
Крім того, не підтверджено наявність активів ДАК "Хліб України" (товари, основні засоби, дебіторська заборгованість, векселі) на суму 97,3 млн грн. Низька ліквідність дебіторської заборгованості дочірніх підприємств компанії на суму 59 млн грн і цінних паперів - на суму понад 61 млн грн.
Під час ревізії ВАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація" виявлено, що його посадові особи за завищеною вартістю сплатили ремонтно-будівельні роботи, виконані в підрозділ - ТОВ "Хліб Інвестбуд", що призвело до зайвого витрачання 2,4 млн грн.
Крім того, Держфінінспекція виявила ряд схем, які дають можливість відчужувати державне майно.
Згідно з постановою Кабінету міністрів 2010 р. було створено ДП "Державна продовольчо-зернова корпорація" шляхом передачі у її статутний капітал цілісних майнових комплексів 47 дочірніх підприємств ДАК "Хліб України". За оцінками експертів, вартість переданого майна склала майже 1,2 млрд грн. При цьому Міністерство аграрної політики України всупереч згаданої постанови не внесло новоствореного підприємства до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.
Під час перетворення 2011 р. підприємства на публічне акціонерне товариство "Державна продовольчо-зернова корпорація України" за результатами оцінки майна, що ввійшло в статутний капітал корпорації, його вартість зменшилася на 381 млн грн і склав 868 млн грн.
Матеріали ревізій передано в Генеральну прокуратуру України. Інформацію про результати контрольних заходів разом з пропозиціями щодо забезпечення усунення виявлених порушень і недоліків направлено в Кабмін.