Держборг України знизився до 65,5 млрд доларів в 2015 році
Частка державного боргу у ВВП країни становила 80%
Державний і гарантований державою борг знизився на 6,2% до 65,5 млрд доларів в 2015 році. Про це йдеться у звіті Ради з фінансової стабільності, опублікованому на сайті НБУ.
Рада створена указом президента України Петра Порошенка у березні 2015 року за участю керівництва регуляторів фінансового сектору під постійним головуванням голови НБУ та Міністерства фінансів.
Згідно зі звітом, частка державного та гарантованого держава боргу у ВВП України склала на кінець минулого року 80%.
В документі наголошується, що реструктуризація боргу держави була єдиним ефективним рішенням проблеми надмірного боргового навантаження України і дозволила уникнути дефолту. На даний момент проведена реструктуризація більшої частини держборгу - 19,1 млрд доларів з 22,2 млрд доларів. Решта 3 млрд доларів – це, в основному, єврооблігації, які Росія відмовилася реструктуризувати на загальних підставах. Зараз на виплати за цим зобов'язанням накладено мораторій.
Крім того, йдеться в документі, кредитори погодилися на списання 20% номінальної вартості боргів, що зменшило борговий тиск на економіку нашої країни і дозволило зберегти міжнародні резерви.
В результаті успішної реструктуризації суверенні рейтинги України були підвищені провідними рейтинговими агентствами S&P, Fitch і Moody's з переддефолтних рівнів до рівнів В-ССС і Саа3 відповідно, на яких вони й залишаються.
Як повідомлялося, Кабмін і НБУ зайнялися лібералізацією валютних обмежень.