З 1 травня 2021 року всіх українських споживачів переведуть на річні тарифи на газ. Найближчим часом усі газопостачальні компанії мають оприлюднити свої річні тарифи.
РБК-Україна стежить за ціновими пропозиціями, які публікують постачальники.
Увечері 25 квітня "Нафтогаз України" опублікував ціну на газ до 30 квітня 2022 року. Вона складе 7,96 гривні за метр кубічний. Минулого місяця ціна газу була нижче - 6,99 гривні за метр кубічний. У прес-службі компанії пояснили підвищення ціни зростанням вартості блакитного палива на європейських ринках і низькими запасами в сховищах Європи.
"Основними факторами підвищення цін на газ в Україні є зростання ціни на природний газ в Європі - на травень вартість природного газу на європейських хабах досягла майже 9 грн / куб. м в еквіваленті. Зростання цін є наслідком декількох чинників: по-перше, підвищеного попиту на ресурс за низькою середньомісячної температури - нинішній квітень був в середньому на 3 градуси холодніше кліматичної норми; по-друге, низькими запасами газу (за станом на 22 квітня 2021 підземні сховища Європи заповнені лише на 29% в порівнянні з 2020 роком, це вдвічі менше) по-третє, зростання цін на емісію СО2 в Європі ", - йдеться в прес- релізі компанії.
ТОВ "Торгова електрична компанія" - 10,8 гривні за кубометр з ПДВ (без транспортування).
ТОВ "Чернівецька обласна енергопостачальна компанія" - 13,5 гривні за кубометр з ПДВ (з транспортуванням).
Дочірнє підприємство "Евода Трейд" КП "Луцькводоканал" - 9,85 гривні за кубометр з ПДВ (про транспортування даних немає).
ТОВ "ЙЕ Енергія" - 7,99 гривні за кубометр. Тариф встановили 16 компаній, які працюють під загальним брендом "Твій Газзбут". Це "Вінниця Газзбут", "Волинь Газзбут", "Дніпропетровськ Газзбут", "Закарпат Газзбут", "Запорож Газзбут", "Івано-Франківськ Газзбут", "Житомир Газзбут", "Кіевобл Газзбут", "Львів Газзбут", "Миколаїв Газзбут", "Рівне Газзбут", "Суми Газзбут", "Харків Газзбут", "Хмельницьк Газзбут", "Чернівці Газзбут", "Чернігів Газзбут".
ТОВ "Маргаз" - 12,58 гривні за кубометр.
ТОВ "Азовгаз" - 12,9 гривні за кубометр.
ТОВ "Житомирська обласна енергопостачальна компанія" - 13,5 гривні за кубометр.
Дочірнє підприємство "Шепетівкагаз" ПАТ "Шепетівкагаз" - 10,2 гривні за кубометр.
Фото: річні тарифи на газ (gazpravda.com.ua)
Річний тариф на газ діятиме до 30 квітня 2022 року. Споживача автоматично переведуть на тариф діючого постачальника. Новий контракт укладається тільки при переході до іншого постачальника.
Оплата буде як і раніше, тобто кожен місяць за попередній до 25 числа. Тарифи на розподіл (окрема платіжка) поки залишаються колишніми - максимум 1,79 гривень за кубометр.
Ціна фіксована і не буде підвищуватися протягом року. Постачальнику дозволено змінювати ціну тільки в бік зниження.
Будь-який побутовий споживач газу має право змінити постачальника, уклавши договір з новим. Зараз компанії борються за нових клієнтів, так що найчастіше все можна швидко зробити онлайн або за телефоном. Зі старим контрактом буде розбиратися вже новий постачальник.
Для одержувачів субсидій і пільг нічого не змінюється. Субсидію видатимуть "живими грошима", але треба не забути заплатити за газ до 25 числа.
Можна обрати будь-який тариф і повідомити про це постачальнику. Наприклад, якщо ринкова ціна нижча, ніж у річному тарифі.
Постачальники будуть пропонувати й інші продукти на свій розсуд: місячний, квартальний, на опалювальний сезон, з передоплатою і так далі.
Відзначимо, докладніше про нововведення на ринку газу читайте в матеріалі РБК-Україна "Що буде з ціною на газ при річному тарифі. Відповіді на головні питання".
Раніше в Національному банку України заявили, що влітку 2021 року вартість природного газу більш ніж удвічі перевищуватиме цінові мінімуми минулого літа.