Глобальний попит на продукцію гірничодобувної та металургійної промисловості як і раніше великий, а на китайському ринку спостерігається його зростання, яке, на думку експертів, збережеться і у 2013 році. Таку думку висловив Майк Елліот, керівник глобальної практики Ernst & Young з надання послуг підприємствам гірничодобувної і металургійної галузей, повідомили у прес-службі "Ернст енд Янг".
"У тому, що попит збережеться на високому рівні, у нас сумнівів немає. Занепокоєність викликає здатність ринку задовольнити цей попит у майбутньому, враховуючи той факт, що акціонери сьогодні неохоче виділяють кошти на нові проекти", - зазначив Елліот.
За словами експерта, в середній і довгостроковій перспективі головним чинником підтримання попиту на сировинному ринку, особливо на такі ресурси, як залізна руда, мідь і свинець, залишиться обмежена пропозиція. "Для залучення інвестицій і, відповідно, створення необхідних умов для задоволення попиту в більш довгостроковій перспективі ринок повинен отримати сигнали того, що ціни будуть рости", - уточнив Елліот.
В Ernst & Young вважають, що в центрі уваги підприємств гірничодобувної і металургійної галузі всього світу у 2013 році будуть питання підвищення конкурентоспроможності за рахунок зниження витрат і поліпшення якісних показників реалізації проектів, що значною мірою відрізняється від минулорічних пріоритетів, коли на перше місце ставилося прискорення темпів зростання виробництва.
За словами Елліота, експерти прогнозують збереження попиту в даному секторі на високому рівні. Враховуючи проведення Китаєм політики, спрямованої на запобігання різкому зниженню темпів економічного зростання, у 2013 році ситуація обіцяє покращитися. "Однак через нестійкість світового ринку в нинішньому році і зростання витрат у гірничодобувному та металургійному секторі, викликане бурхливим розвитком за останні роки, у 2013 році підприємствам даної галузі доведеться працювати в зовсім інших умовах", - зазначив експерт.
В Ernst & Young наголосили, що економічна нестабільність знижує в акціонерів поріг чутливості до ризиків, у результаті чого вони посилюють тиск на гірничодобувні компанії, вимагаючи від них максимально ефективного виконання заявлених проектів і не дозволяючи їм при цьому витрачати кошти на нові ініціативи або інвестиційні проекти. "Це, своєю чергою, створює додатковий головний біль для підприємств, які шукають можливості для реалізації своїх довгострокових планів - кошти у них є, але немає дозволу акціонерів на їх освоєння", - зазначив Елліот.
За словами експерта, крім підвищення конкурентоспроможності та якості реалізації проектів, компанії світового гірничодобувного сектора також будуть зайняті питаннями рециркуляції капіталу для забезпечення подальшого зростання бізнесу, роботою із зацікавленими учасниками в середовищі місцевих співтовариств, а також пошуком способів виконання своїх зобов'язань у рамках проектів прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в умовах обмежень на використання капіталу.
Читайте також: Fitch залишило "стабільний" прогноз на 2013 р. по металургійному і гірничодобувному секторам країн СНД