ua en ru

Глазьєв висловив здивування зміною позиції України у виборі вектора економічної інтеграції

У Луганську продовжує роботу міжнародна конференція, на якій політики, провідні фахівці у галузі права та економіки, керівники промислових підприємств Луганщини обговорюють, які економічні і правові наслідки чекають на Україну в разі підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

На засіданні виступив доктор економічних наук, професор, академік РАН, радник Президента рф Сергій Глазьєв. Він дав оцінку Угоди про асоціацію, нещодавно затвердженим Кабінетом Міністрів.

"Два дні тому уряд України схвалив проект Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Я так само, як Віктор Володимирович переконаний, що більшість членів Кабінету Міністрів його не читали, як не читали його і ті, хто парафував, оскільки документ був тоді лише англійською мовою. Ось так, не дивлячись, приймаються доленосні рішення, відсікаються коріння, і це нас щонайменше дивує. Президент Росії Володимир Путін, відповідаючи на питання про очікувані наслідки і перспективи співпраці наших держав, підкреслив, що ми з повагою ставимося до державного суверенітету України. Тому, поважаючи цей суверенітет, ми чесно попереджаємо наших партнерів в уряді України про наслідки підписання цієї Угоди. Я не можу позбутися думки, що суверенітет України нас турбує більше, ніж український уряд", - заявив Сергій Глазьєв.

Сергій Глазьєв зазначив, що після підписання Угоди закриються всі інтеграційні перспективи співробітництва України з Митним союзом і Зоною вільної торгівлі з країнами СНД, інвестиційні і великомасштабні програми в атомній, паливно-енергетичної, газо-транспортної, машинобудівних галузях.

Радник Президента РФ був здивований, як змінилася позиція української влади в питанні вибору вектора економічної інтеграції: "Десять років тому ми вели переговори з українським урядом на чолі з Миколою Азаровим про створення СНД, Єдиного економічного простору. Для нас незрозуміло, як, отримавши від Російської Федерації кредит в 750 мільйонів доларів 17 вересня 2013 року на погашення внутрішніх проблем, українська сторона вже на наступний день схвалила текст кабальної Угоди з ЄС".

Сергій Глазьєв нагадав учасникам круглого столу, що за розрахунками російських і українських учених-економістів при входження в Митний союз Україна отримує одномоментно поліпшення торговельного обороту до 10 мільярдів доларів: "Близько 5 мільярдів доларів - це зниження ціни на газ, це зняття мит на нафту. Також Україна отримає доступ сільськогосподарських товарів на внутрішній ринок МС без санітарно-ветеринарного контролю. Адже Україна зараз гостро потребує цих грошей".

Радник Президента РФ заявив, що Україна ще має шанс вступити в МС і її там чекають. Поки чекають. Але після підписання Угоди з ЄС-це стане неможливим, і країни-учасниці Митного союзу будуть змушені вживати заходів щодо захисту власної економіки.