ua en ru

Головою ФРС стане дружина нобелівського лауреата з економіки, - джерела

Президент США Барак Обама офіційно висуне американського економіста, заступника голови Ради керуючих Федеральної резервної системи США Джанет Йеллен на посаду керівника відомства. Це відбудеться в ході церемонії в Білому домі 9 жовтня.

Президент США Барак Обама офіційно висуне американського економіста, заступника голови Ради керуючих Федеральної резервної системи США Джанет Йеллен (на фото) на посаду керівника відомства. Це відбудеться в ході церемонії в Білому домі 9 жовтня, стверджує Reuters з посиланням на джерело в Адміністрації Президента.

Нинішній глава ФРС Бен Бернанке залишить посаду 31 січня 2014 р. Раніше одним з імовірних претендентів на цю посаду називали колишнього радника Президента США Лоренса Саммерса, однак економіст відповів відмовою.

Це сталося після того, як члени Демократичної партії у гострих виразах розкритикували економічні погляди Саммерса. Зокрема, їм не сподобалося, що він виступає за зменшення регулювання ринків. Не залишилися осторонь і феміністки: експерт заявив, що жінки розбираються в математиці та природничих науках гірше, ніж чоловіки, і це викликало хвилю обурення.

Йеллен народилася у єврейській сім'ї у Брукліні, закінчила Університет Брауна і Єльський університет. Викладала в Гарварді, Лондонській школі економіки та школі бізнесу Хааса. У 2004-2010 рр. керувала Федеральним резервним банком Сан-Франциско. На посаду заступника голови ради керуючих ФРС була призначена в жовтні 2010 р.

Чоловік Йеллен - нобелівський лауреат з економіки Джордж Акерлоф. Він удостоївся престижної нагороди у 2001 р. разом із Джозефом Стігліцем і Майклом Спенсом за аналіз ринків з несиметричною інформацією.

67-річна Йеллен може стати першою жінкою, що стане на чолі ФРС за всю 100-річну історію регулятора, вона також буде першим демократом після Пола Волкера, який залишив ФРС в 1987 р.

Тим часом, ситуація у США залишається напруженою. Федеральний уряд змушений був призупинити роботу, тому що Президенту не вдалося узгодити з Конгресом план бюджету. Проте "шатдаун" - півбіди, куди більшу тривогу викликає проблема підвищення держборгу США.

Обама зайняв у першому питанні жорстку позицію. Напередодні він оголосив, що не має наміру допускати, щоб "шантаж і вимагання стали обов'язковими прийомами у внутрішній політиці США". Так глава держави пояснив свою позицію з питання досягнення угоди з Республіканською партією щодо бюджету США.

Президент повідомив, що згоден на внесення змін і досягнення компромісу не тільки з питання оподаткування, а й реформи медичної страховки. Однак для цього республіканці мають схвалити законопроект, що запобігає "шатдауну" американського уряду.

Крім того, Обама зазначив, що "шатдаун" вкрай негативно позначається на репутації США. Через нього Президент навіть скасував візит на саміт АТЕС. "З боку США у цій ситуації справляють несприятливе враження", - наголосив Обама.

Головою ФРС стане дружина нобелівського лауреата з економіки, - джерела

Глава держави також розкритикував республіканців, які не бажають підвищувати стелю держборгу. "Якщо Конгрес не підніме стелю боргу, Америка не зможе відповідати всім нашим фінансовим зобов'язанням уперше за 225 років", - поскаржився Президент. У цьому випадку Штати зіткнуться із загрозою дефолту.