Сьогоднішній приріст виявився найбільшим з початку вересня
Дводенне падіння на біржах Китаю змінилося зростанням. Основний фондовий індекс Shanghai Composite, що опустився протягом попередніх двох днів приблизно на 6,1%, напередодні закриття сьогоднішніх торгів всього за одну годину виріс на 5,9%, практично відігравши втрати, передає РБК.
Втім, в останні хвилини торгів індекс трохи відступив від досягнутого максимуму, закрившись на позначці 3152 пункти, що на 4,89% вище за рівень закриття вчорашніх торгів. Однак і такий приріст виявився найбільшим з початку вересня 2015 р.
Відновив зростання і SZSE Component - основний індекс Шеньчженьської біржі, де торгуються акції більшості найбільших держкомпаній. За підсумками торгів 16 вересня 2015 р. індекс, при розрахунку якого враховується вартість паперів 40 найбільш ліквідних і великих компаній на біржі, виріс на 6,45%, тоді як за попередні два дні він опустився більш ніж на 11%.
Високотехнологічний індекс ChiNext, що відображає динаміку вартості акцій хай-тек компаній та інтернет-стартапів, за підсумками сьогоднішніх торгів виріс відразу на 7,16% (за понеділок і вівторок опустився майже на 13%).
Аналітики пов'язують відновлення зростання з публікацією даних про зростання роздрібних продажів у США і надіями інвесторів на підвищення ставки Федеральної резервної системи США (рішення про це може бути прийняте вже 17 вересня).
"Якщо ФРС підвищить ставку, це зніме безліч невизначеностей з ринку і дасть зрозуміти, що економіка США готова прийняти від Китаю естафетну паличку у якості наступного двигуна зростання для всього світу", - пояснив Bloomberg Джеффросенберг Тан, портфельний менеджер PT Sinarmas Asset Management.
Нагадаємо, що за літо індекс Shanghai Composite впав щодо червневого максимуму на 39%, у тому числі на 20% за останні два тижні серпня. При цьому за три місяці китайський уряд витратив на підтримку фондового ринку 1,5 трлн юанів (236 млрд дол.). Тільки за серпень витрати склали майже 600 млрд юанів (більше 94 млрд дол.).
Загальна сума витрачених коштів еквівалентна 9,2% від сукупної вартості акцій, що перебувають у Китаї у вільному обігу, написали аналітики Goldman Sachs у звіті, датованому понеділком, 7 вересня.
На тлі падіння фондового ринку Китай девальвував на 3% національну валюту. Щоб уберегти юань від подальшого падіння, центральному банку країни довелося продавати долари. З опублікованих в понеділок, 8 вересня, даних Народного банку Китаю випливає, що за серпень його міжнародні резерви скоротились на рекордну величину - майже на 94 млрд дол.
Нагадаємо, центробанк КНР вважає нормальним зниження валютних резервів країни.