Головною темою агітаційної боротьби на президентських виборах в США буде слабка економіка, - експерти
Політичні експерти та представники Демократичної партії одностайні - головною темою нової кампанії буде економіка. Лише теракт чи стихійне лихо можуть щось змінити. Ден Оденвальд, радник з продажів у Вашингтоні переконаний, що більшість американських виборців роблять свій вибір з огляду на економічні фактори.
«Рівень безробіття нині становить понад 8%, економіка кульгає, люди відчувають цю непевність, насамперед у тому, що стосується фінансової ситуації. Тож, економіка буде центральною темою», - переконаний Оденвальд. На його думку, американці оберуть того, хто, як їм здаватиметься, здатен привести країну до економічного зростання та добробуту.
Джозеф Брамль, експерт з Німецького товариства з питань зовнішньої політики також переконаний, що економічна ситуація стане ядром майбутніх і президентської, і парламентської кампанії. За Обаму голосували насамперед молоді виборці, а також афроамериканці. У його здатність навести лад в економіці вони вірили більше, ніж у його суперника Джона МакКейна. Однак проблема не лише з високим рівнем безробіття. Економічне зростання у першому кварталі 2011 р. становило менше двох відсотків, попри програму на підтримку кон'юнктури обсягом у 787 млрд дол.., зауважує Брамль. І додає, що економічні проблеми вплинули навіть на настрої найлояльніших до Обами виборців. Здобути їхні голоси тепер буде нелегко, прогнозують аналітики. «Третина латиносів та афроамериканців живуть за межею бідності»,- говорить Брамль. На його думку, багато з тих, хто голосували за Обаму, цього разу просто залишаться вдома, ігноруючи вибори.
Якщо економічні проблеми поки грають не на користь Обами, то вибір кандидата у таборі конкурентів-республіканців міг би додати йому балів. Дехто у Вашингтоні дивується, що Обама, попри тривалі проблеми в економіці країни, досі має непогані карти як кандидат на майбутніх президентських виборах.
Останні опитування показують, що Обама у більшості великих штатів лідирує або з невеличкою, або зі значною перевагою. Це пов'язують з майбутнім вибором кандидата від республіканців. До останнього у цьому таборі не було визначено лідера. Цей приклад яскраво ілюструє, наскільки складно знайти компромісну фігуру для трьох категорій електорату республіканців - християнських консерваторів, орієнтованих на економіку так званих «республіканців-рокфеллерів» та прибічників так званої «Чайної партії».
Найперспективнішими кандидатурами в республіканців вважаються колишній губернатор штату Массачусетс Мітт Ромні та колишній речник палати представників Ньют Гінгріх. «Жоден з кандидатів не задовольняє всі критерії», - зауважує Брамль.