На наступний день після провалу в Раді Безпеки ООН проекту резолюції, що передбачає звільнення Ізраїлем палестинських територій до кінця 2017 р., глава автономії Махмуд Аббас підписав понад 20 міжнародних угод, у тому числі Римський статут Міжнародного кримінального суду, передає Reuters.
Підписавши Римський статут, ПНА зможе брати участь в роботі кримінального суду і пред'являти позови Ізраїлю за звинуваченням у військових злочинах.
Зазначимо, проект резолюції минулого тижня представила в Раді Безпеки ООН Йорданія. Документ передбачав виведення ізраїльських військ із палестинських територій до кінця 2017 р/ і закликав до дипломатичного вирішення палестино-ізраїльського конфлікту.
Правом вето в РБ ООН на голосуванні у вівторок скористалися США. За ухвалення проекту резолюції висловилися вісім країн - Росія, Китай, Франція, Люксембург, Йорданія, Аргентина, Чилі і Чад. Проти ухвалення документа разом з Сполученими Штатами виступили Австралія, п'ять країн (Великобританія, Південна Корея, Литва, Нігерія і Руанда) - утрималися.
Постпред США при РБ ООН Саманта Пауер пояснила позицію Вашингтона - документ відхилено, оскільки не враховує інтересів Ізраїлю. "Цей текст звертається до проблем тільки однієї сторони", - заявила вона. "Сполучені Штати кожен день шукають нові способи робити конструктивні кроки, щоб підтримати обидві сторони у досягненні прогресу щодо мирного врегулювання конфлікту", - запевнила дипломат. Резолюція, представлена на голосування, "одним з таких конструктивних кроків" не є, додала Пауер.
"Ми сподівалися, що Рада Безпеки сьогодні візьме арабський проект резолюції, тому що рада несе юридичну і моральну відповідальність за вирішення ізраїльсько-палестинського конфлікту", - заявила постійний представник Йорданії в ООН Діна Кавар після того, як резолюція була відхилена.
Нагадаємо, 17 грудня Європарламент підтримав визнання Палестини.