ua en ru

Глава німецьких католиків засудив поводження з тілом Каддафі, виставленим на загальний огляд

Голова Конференції католицьких єпископів Німеччини Роберт Цолліч засудив поводження з тілом убитого лівійського диктатора Муамара Каддафі. Він назвав розповсюджені по всьому світу фотографії та відеозаписи пораненого і убитого диктатора "морально неприйнятними", повідомляє Deutsche welle.
За його словами, противники Каддафі не стільки бажали надати доказ смерті диктатора, скільки "виставили його напоказ з метою викликати сенсацію". Роберт Цолліч зізнався, що не може зрозуміти такого ставлення і молиться про те, щоб лівійський народ, нарешті, знайшов "мир, якого він так потребує".
Тіло диктатора Каддафі, захопленого в четвер, 20 жовтня, живим і убитого при нез'ясованих обставинах, швидше за все, буде поховано в таємному місці, щоб уникнути паломництва його прихильників, повідомляє агентство AFP. У п'ятницю тіло Каддафі було виставлено на загальний огляд в холодильній камері торгового центру на околиці міста Місурата.
Перед супермаркетом швидко вишикувалася черга цікавих, які фотографували і знімали на відео тіло диктатора. Тим часом держдепартамент США, Рада ООН з прав людини і вдова Каддафі вимагають від лівійської Перехідної національної ради негайного розслідування обставин смерті диктатора. Зокрема, про необхідність розслідування заявив прес-секретар Ради ООН з прав людини Руперт Колвіль.
Між тим рідне плем'я Муамара Каддафі зажадало від Перехідної національної ради негайно видати представникам племені тіла диктатора і його сина Мутассіма, повідомляє агентство dpa в суботу, 22 жовтня.
Тіла "мучеників" повинні бути поховані в згоді з ісламськими традиціями в рідному місті Каддафі Сірті, вимагають укладачі звернення, озвученого в ефірі лояльного Каддафі телеканалу Al-Rai, який віщає з Сирії. В іншому випадку плем'я планує звернутися до ООН, Організацію ісламського співробітництва та правозахисну організацію Amnesty International.

Нагадаємо, у лютому 2011 р. в Лівії почалася громадянська війна між прихильниками Каддафі та його противниками, які створили ПНР і оголосили її законною владою в країні. На боці останніх в конфлікт втрутилося НАТО після відповідної резолюції Ради безпеки ООН. В кінці серпня поточного року за підтримки Північноатлантичного альянсу сили ПНР взяли столицю країни, Тріполі. Цей орган влади визнали легітимним більше 60 держав світу.