Голова "Нафтогазу" пояснив, чому на придбання бурової установки буде витрачено 400 млн долл
Голова НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін в ефірі "5 каналу" спростував інформацію, яку раніше оприлюднило "Дзеркало Тижня", про придбання сінгапурської бурової установки за завищеною на 150 млн долл. ціною.
"Я сам з подивом прочитав у "Дзеркалі тижня", про те, що ми заплатили 400 млн долл. і купили платформу, яка коштує 250 млн долл. По-перше - ми провели тендер, за усіма правилами. По-друге - ми ж не приховуємо, що саме виготовлення бази платформи коштує 250 млн долл., це підтверджує інтернет, і ми спеціально обрали публічну компанію, щоб всі наші подальші дії, їх можна буде знайти в інтернеті, тому що публічні компанії, вони звітують і свою звітність виставляють і публікують. Тому, те, що з контексту вирвана частина, і на цьому дійсно було сфальсифіковано думку людей - це не правильно. Тому, ми бачимо, що надалі нам треба більше давати інформації, і ми готові кожен наш крок висвітлювати", - заявив голова "Нафтогазу".
Бакулін зазначив, що на сьогодні день "Нафтогаз" перерахував кошти компанії виробнику бурової платформи, це документально засвідчено і закликав бажаючих перевірити ці данні.
"На сьогоднішній день ми заплатили 202 млн долл. Є платіжки, копії платіжок, які можна запитами в банках перевірити. І ми цього не боїмося, і говоримо - ось платежі які зробила компанія, ми готові, що ви від свого імені зробите запит в банки, в які прийшли платежі, ми банкам даємо свою згоду, на те, щоб вони підтвердили правильність документів. Є інший пакет документів, який підтверджує прихід цих грошей на завод - теж саме. Все це робиться поетапно, оскільки йде процес прийому платформи при покупці", - зазначив Бакулін.
Бакулін пояснив, що ціна даної бурової установки у базовій комплектації складає 250 млн долл., як це раніше повідомлялось, "Нафтогаз" перерахував заводу-виробнику 202 млн долл., що складає 80% від базової вартості установки, бо на даний момент йде процес прийому-передачі, а ще 150 млн. долл. підуть на купівлю додаткового обладнання, для того, щоб відчизнянні фахівці могли здійснювати сервісне обслуговування установки, не залучаючи іноземні компанії - це дозволить у майбутньому заощаджувати кошти.
"Це тільки частина суми яку ми проплатили. У нас 27 червня закінчиться остаточний прийом бурової платформи з заводу, в тій комплектації яку робить завод. Щоб ще трошки пояснити ситуацію: у світі є принципи роботи, коли купують бурову платформу, доставляють її до місця, далі наймають сервісні компанії, які надають цілий ряд послуг - це коштує певних грошей. З метою скорочення цих витрат надалі, ці компанії можна не наймати, а купити додаткове обладнання в тих же компаній, для того, щоб ми могли робити ті ж самі роботи не гірші від закордонних компаній - це наше основне завдання", - пояснив голова "Нафтогазу".
Бакулін зауважив, що в 400 млн долл., окрім купівлі бурової платформи у базовій комплектації, закупівлі сервісного обладнання, входить ще і дообладнання платформи сучасними захисними технологіями, які мають забезпечити екологічну безпеку акваторії Чорного моря.
"Сама платформа, в базовій комплектації коштує 250 млн долл., ми сьогодні проплатили 200 млн долл., що підтверджується платіжками, це 80% від вартості саме базової комплектації, яка стоїть на заводі, і яку ми повинні заплатити по проміжному акту прийому-передачі ... Ми взяли платформу в мінімальній комплектації і, щоб вона працювала у нас на Чорному морі, вона повинна бути доукомплектована, ми пам'ятаємо останній випадок, який стався в Мексиканській затоці, виявилося, що необхідні додаткові засоби захисту, для того, щоб виключити подібні випадковості. Ми не можемо допустити якісь необгрунтовані ризики в акваторії Чорного моря - це курорт, це наше надбання, це перспектива нашого видобутку в яку ми повинні докласти найсучасніші технології, які ми сьогодні докуповувати, які якраз і входять в ці 400 млн долл., дані по яких теж будуть публікуватися", - підкреслив Бакулін.