Голова НБУ порівняв шок на фінансовому ринку з коронакризою березня 2020 року
Ситуація на фінансовому ринку України на початку 2022 року складна, але не критична. Масштаб шоку менший, ніж у березні 2020 року.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на виступ голови НБУ Кирила Шевченка під час круглого столу в НБУ.
"Ми бачимо, що масштаби і наслідки поточного шоку, пов’язаного із загостренням геополітичних ризиків, є меншими, слабкішими порівняно із шоком, зумовленим COVID-19 у березні 2020 року", - сказав він.
За його словами, ситуація на валютному ринку залишається контрольованою. "Валютний ринок на сьогодні має надійне макроекономічне підґрунтя, а також є значно стійкішим до шоків, ніж це було раніше", - додав голова НБУ.
Шевченко нагадав, що НБУ в січні додатково підвищив облікову ставку одразу на 1 відсотковий пункт і в черговий раз підкреслив свою готовність використовувати монетарний інструментарій для реакції на проінфляційні ризики.
"Водночас рішучість Національного банку у використанні ринкових інструментів не розповсюджується на адміністративні обмеження, які, на нашу думку, є дуже шкідливими для економічної активності", - зазначив він.
Він повідомив, що НБУ наразі не розглядає жодних рестрикцій, як це було у 2008 році або ж у 2014-2015 роках.
"Ситуація - складна, але не критична. Насамперед через той запас міцності, якого ми досягли", - додав він.
Нагадаємо, Національний банк України з початку 2022 року продав 1,5 млрд доларів для збалансування валютного ринку. Водночас НБУ не збирається повторювати помилок минулого та тримати фіксований курс.