Міністр юстиції Павло Петренко виступив на Всеукраїнському правовому фестивалі Ukrainian legal fest. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Мін'юсту.
Повідомляється, що глава Мін'юсту в рамках відкритого діалогу поспілкувався з представниками юридичної спільноти, громадськими активістами, звичайними громадянами, відповівши на їхні запитання.
Міністр юстиції поінформував гостей фестивалю про кадрову реформу, яка зараз проходить у відомстві і є основою для успішного проведення подальших реформ. "Найближчим часом ми проведемо повне оновлення органів юстиції в регіонах. Зараз ми вже маємо нових керівників обласних управлінь юстиції. Це молоді люди, середній вік яких 35 років. Завдяки тим конкурсів, які ми проводимо, ми отримаємо якісно нових юристів для роботи на державній службі", - зазначив глава Мін'юсту.
За словами заступника міністра Гії Гецадзе, в українських органах юстиції вперше реалізуються справжні реформи системи, які забезпечать відсутність черг і хабарництва і децентралізацію сервісів. "Звичайні громадяни можуть відчути результати конкретних змін вже сьогодні. Ми запустили систему електронних сервісів. Всі довідки, за отримання яких раніше треба було давати хабара, зараз можна роздрукувати у себе вдома. Сподіваємося, що вже найближчим часом парламент ухвалить розроблений Мін'юстом законодавство, за яким кожен з 7000 нотаріусів стане справжнім домом юстиції у вас під будинком", - зазначив Гія Гецадзе.
Більшість питань, які громадяни ставили міністру юстиції, стосувалися роботи системи вторинної правової допомоги. 100 центрів такої допомоги відкрилися в Україні на початку тижня. Павло Петренко зазначив, що за ці дні понад 800 українців вже звернулись за допомогою у такі центри. "Це соціальна ініціатива уряду спільно з нашими адвокатами. Вона передбачає, що громадяни, які не мають коштів, зможуть вперше за 20 років скористатися конституційним правом на захист", - зазначив міністр юстиції.
Ще одна тема, яка цікавила громадян - робота державних виконавців. Павло Петренко повідомив про реформи, які вже почалися в системі примусового виконання рішень. Зокрема, Міністр поінформував про роботу Системи електронних торгів арештованим майном (РАХУНКАХ) і запуску пілотних проектів з оплати праці виконавця в залежності від обсягу виконаних ним справ. Крім того, він розповів і про систему автоматизованого контролю за роботою виконавців. "За три місяці розмір виконавчого збору збільшився втричі. Виконавці за 3 місяці виконали свій річний план", - зазначив Павло Петренко.
Він також додав, що якщо Верховна Рада прийме відповідні законодавчі ініціативи уряду, то вже до кінця року пілотована система буде поширена на всю Україну. Крім того, стане можливим запуск інституту приватних виконавців.
Павло Петренко і Гія Гецадзе запросили молодих юристів, які цікавилися кар'єрою в органах юстиції, приходити на стажування до Мін'юсту, а також активно брати участь у конкурсах на заняття вакантних посад.
Відповідаючи на претензії громадян з повільного впровадження реформ, Павло Петренко зазначив, що зараз уряд прискорило цей процес настільки, наскільки це було можливо.
"У Мін'юсті в середньому документи проходять через всі інстанції не більше 5 днів. До 2014 року рух будь-якого проекту акта в уряді становило в середньому 186 днів. Зараз ці терміни звелися до 10 днів", - повідомив глава Мін'юсту.
У той же час, він дорікнув парламентаріїв, які із-за політичної боротьби і популізму далеко не завжди підтримують закони, які здатні поліпшити життя мільйонів українців. "Практика, коли парламент підтримує лише 30% урядових ініціатив, неприпустима. Для прикладу в Словенії, коли вони проводили реформи, 98% законопроектів підтримувалися парламентом. Через популізм не були проголосовані закони децентралізації, які стосуються сервісів Мін'юсту і зачіпають інтереси 21 млн українців", - резюмував Павло Петренко.