Несподівана відмова Президента України Віктора Януковича від підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом через недостатність фінансової допомоги з боку ЄС і МВФ є неприпустимою. Про це сьогодні заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, відповідаючи на запитання журналістів на Вільнюському саміті, передає кореспондент РБК-Україна.
Несподівана відмова Президента України Віктора Януковича від підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом через недостатність фінансової допомоги з боку ЄС і МВФ є неприпустимою. Про це сьогодні заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський (на фото), відповідаючи на запитання журналістів на Вільнюському саміті, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ви втратили можливість і добру волю, яка була після "Помаранчевої революції". Але зараз ви втрачаєте ще одну можливість. Ми визнаємо Януковича як демократично обраного Президента, але така його нещодавня поведінка - неприпустима. Ми в ці ігри не граємо", - заявив Сікорський.
"Я сподіваюся, що наша політика щодо України буде тією ж. Мені дивно чути, що Україна очікує фінансування від країни, яка проти вас вводила економічні санкції (Росія). Ну що ж, успіхів", - зазначив Сікорський.
"Готовий посперечатися, що відтік капіталу з України буде більше, ніж будь-яка фінансова підтримка Росії", - наголосив глава польського МЗС.
Раніше Сікорський заявляв, що Угода про асоціацію України з Євросоюзом може бути підписана і без звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Так, на питання Rzeczpospolitа, чи готовий ЄС підписати УА незважаючи на те, що Тимошенко залишається у в'язниці, Сікорський відповів: "Другий лист Тимошенко про скасування цієї умови є дуже переконливим".
Нагадаємо, співголова моніторингової місії Європейського парламенту Пет Кокс заявив у Вільнюсі про те, що Янукович вперше озвучив пропозицію про припинення підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС ще вісім днів тому, тобто до рішення Кабміну про "європаузу".
Раніше єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле висловив здивування сумою, яку озвучив офіційний Київ для підписання Угоди про асоціацію з ЄС. За його словами, названа Януковичем і Азаровим сума у 160 млрд дол. для модернізації української економіки - непропорційна і не заслуговує жодної довіри. "Ця цифра, якщо її розділити на 10 наступних років, становить близько 10% українського ВВП", - зазначив єврокомісар.
Також Фюле заявив, що Україну не ставлять перед вибором між Росією та ЄС. На його думку, саме підписання УА дало б ясний сигнал інвесторам, що Україна серйозно налаштована на модернізацію.
При цьому для підписання УА з ЄС Україні потрібно близько двох років. Такий прогноз висловив прем'єр-міністр Литви Альгірдас Буткевічус на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі.
Нагадаємо, у Вільнюсі зараз проходить саміт "Східного партнерства". Раніше планувалося, що на цьому саміті вранці 29 листопада Україна підпише Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Підготовка до підписання документа велася кілька років і зводилася до деяких ключових змін у законодавстві України, а також до вирішення проблеми вибіркового правосуддя, зокрема питання ув'язнення Юлії Тимошенко.
Однак 21 листопада Кабінет міністрів України призупинив підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом.
Через останні зовнішньополітичні подій країну охопили вуличні акції протесту, розпочався Євромайдан. У неділю, 24 листопада, в Києві мітингували проти рішення уряду близько 100 тис. людей.