Прогноз щодо економічного зростання США зараз достатньо сприятливий, вважає глава Федерального резервного банку (ФРБ) Сент-Луїсу Джеймс Баллард. Виступаючи з промовою в Університеті Саймона Фрейзера в канадському місті Бернабі, американський економіст сказав, що, за останніми даними, ступінь довіри домогосподарств до економіки США (виражається через індекс споживчих настроїв університету Мічігану ISM) дещо покращав в порівнянні з показниками, зафіксованими раніше. "Я вважаю, що останні дані по економіці США виявилися достатньо сильними. Зараз потрібно почекати чергової порції макроекономічної статистики і постежити за розвитком подій в Європі, тоді можна буде говорити про конкретніші прогнози на майбутнє", - зазначив Баллард.
Як передає Reuters, окремі аналітики інтерпретували коментарі Балларда як сигнал до того, що представник Федеральної резервної системи США не бачить необхідності в чергових заходах стимулювання економіки, третьому раунді "кількісного пом'якшення" (Q3).
За словами Балларда, скупка держоблігацій є дієвим інструментом і має вагомі наслідки для економіки країни, але ФРС має в своєму розпорядженні набір інших інструментів, які американський Центробанк може пустити в хід у разі потреби.
Окремі представники ФРС вважають, що високе безробіття і низькі темпи зростання економіки США вимагають втручання Центробанку і третього раунду "кількісного пом'якшення". В той же час глава ФРС Бен Бернанке вважає, що програма Q3 може бути запущена тільки у разі уповільнення економічного зростання.
На думку Балларда, черговий раунд "кількісного пом'якшення" небезпечний тим, що може сприяти подальшому зростанню цін на енергоносії. "Слід добре подумати, перш ніж використовувати інструменти типу Q3, здатні прискорити зростання цін на нафту на світовому ринку", - сказав Баллард.
Відзначимо, що після оголошення ФРС другого раунду "кількісного пом'якшення" в листопаді 2010 р. ціни на нафту виросли, що, на думку експертів, частково пов'язано з ослабленням долара.
Нагадаємо, МВФ раніше заявив про послаблення загрози різкого уповільнення світової економіки.