Спеціальний банківський податок як варіант рішення грецького боргового питання навряд чи буде узгоджений на екстреному саміті лідерів єврозони, що проходить сьогодні в Брюсселі. Про це повідомив голова Єврогрупи (ради міністрів фінансів єврозони), прем'єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер. В той же час він висловив упевненість, що європейським лідерам вдасться, нарешті, погодити принципи другого пакету фінансової допомоги Греції, передає РБК з посиланням на Associated Press.
Раніше введення особливого податку на банки називалося однією з опцій залучення приватного сектору в план порятунку Греції. Це дозволило б профінансувати частину нових кредитів для Афін. Проте напередодні джерела в європейських банківських кругах заявили, що банки украй незадоволені обговоренням такого варіанту. Спецподаток торкнувся б усіх банків єврозони незалежно від їхніх вкладень в грецькі держоблігації, що є абсолютно несправедливим рішенням, підкреслили джерела.
Раніше сьогодні прес-служба Президента Франції Ніколя Саркозі повідомила, що Париж і Берлін сформували єдину позицію з питання допомоги Греції. За даними німецьких ЗМІ, лідери двох країн Ніколя Саркозі і Ангела Меркель погодили механізм участі приватних кредиторів у програмі підтримки Греції і запропонують його на саміті. При цьому, за неофіційними даними, банківський спецподаток в цей план не входить. Завісу таємниці, що покриває франко-германський проект, прочинив перед початком саміту міністр фінансів Нідерландів Ян Кеєс де Ягер. За його словами, Франція і Німеччина домовилися, що нова програма допомоги Греції повинна допускати вибірковий дефолт по грецьких боргових зобов'язаннях, тоді як раніше така опція була виключена.