Глава Банку Японії: Країна перебуває в складній ситуації з-за дефляції і сильної ієни
Глава Банку Японії Масаакі Сіракава в понеділок визнав, що економіка країни перебуває в складній ситуації з-за дефляції і сильної ієни, даючи зрозуміти, що Центробанк готовий запропонувати додаткові монетарні стимули, якщо відновлення опиниться під загрозою, передає Reuters.
"Ми визнаємо, що проблеми, з якими зіткнулася Японія, такі як дефляція і сильна ієна, дуже серйозні", - сказав Сіракава.
Банк Японії останні місяці зберігав монетарну політику без змін, останній раз пом'якшивши її в жовтні минулого року. Однак, регулятор готовий вдатися до подальших заходів пом'якшення політики за допомогою посилення скупки активів, якщо перспектива відновлення економіки Японії опиниться під загрозою.
"Банк Японії прийме необхідні заходи після докладного вивчення економічних умов", - сказав глава Банку Японії.
Обіцянка ФРС США утримувати ключову ставку на рівні близько нуля щонайменше до кінця 2014 року ненадовго підняло ієну до долара на очікуваннях, що банк вдасться до агресивного пом'якшення монетарної політики, що у свою чергу викликало тиск на Банк Японії з метою пом'якшити політику для обмеження зростання валюти.
Але Сіракава відкинув скарги на те, що Банк Японії не такий активний, як ФРС, підкресливши, що обидва центробанку домагаються подібних цілей - досягнення економічного зростання при стабільних цін, і додавши, що ФРС сама пояснювала, що її довгостроковий ціновий орієнтир не є точним "інфляційним орієнтиром".
"Я навіть відчуваю, що політика ФРС стає ближче до нашої", - сказав він, виступаючи в бюджетному комітеті верхньої палати парламенту.
Банк Японії пообіцяв тримати процентні ставки у мінімуму до відновлення цінової стабільності, при якій споживча інфляція повинна становити близько 1 відсотка.
Виконавчий директор Банку Японії Масаеси Амамия повідомив, що висока заборгованість розвинених економік ще більше ускладнюють процес врегулювання монетарної політики центробанками з-за загрози дестабілізації фінансової системи.
"Одна з найсерйозніших проблем, з якою зіткнулися центробанки розвинених економік, полягає в тому, як одночасно підтримувати цінову стабільність і стабільність фінансової системи", - сказав Амамия.
Прем'єр-міністр Японії Есихико Нода, тим часом, відзначив, що Японія повинна подолати інфляцію, щоб продовжити відновлення економіки, і відновлення упевненого зростання економіки є головним пріоритетом уряду Японії.
Минулого тижня японська валюта виросла майже до рекордного максимуму проти долара, встановленого в жовтні минулого року, викликаючи побоювання про те, що японська влада можуть провести інтервенцію для обмеження зростання ієни. Проте, в п'ятницю долар трохи відіграв втрати на тлі хороших даних про зайнятість США.
Нагадаємо, фондові торги в Японії 6 лютого 2012 р. завершилися підвищенням індексу Nikkei на 1,1% - до максимальної позначки за 3 місяці.