ua en ru

ДКЦПФР розширює список інструментів інвестування за рахунок цінних паперів іноземних емітентів

Регулятор фондового ринку запропонував розширити список інструментів інвестування за рахунок цінних паперів іноземних емітентів. Держкомісія з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР) обнародувала прийнятий 29 червня проект змін в положення про функціонування фондових бірж, який дозволяє включення в перший і другий рівні лістингу місцевих майданчиків акцій і облігацій нерезидентів, пише видання "Комерсант-Україна". Умовою допуску цінних паперів стане їх лістинг на одному з 55 іноземних майданчиків Всесвітньої федерації бірж. Серед них - Лондонська фондова біржа (LSE), Варшавська фондова біржа (WSE) і NYSE.

Дозволяти допуск іноземних цінних паперів буде ДКЦПФР. Для попадання в I рівень лістингу з акціями нерезидента в останні півроку щомісячно повинно було здійснюватися не менше 10 операцій обсягом понад 1 млн грн (125 тис. дол.). II рівень вимагає меншої суми операцій - від 250 тис. грн. Включити в лістинг облігації можна буде за умови проведення з ними 5 операцій щомісячно обсягом від 500 тис. грн (I рівень) або 150 тис. грн (II рівень). Додатковою вимогою до облігацій стане їхня номінальна вартість: для I рівня вона визначена в 10 млн грн; для II рівня - в 5 млн грн. У лістинг не включатимуть цінні папери, що котируються на альтернативних майданчиках.

Глава ДКЦПФР Дмитро Тевелєв відзначив, що мета документу - повернути на місцевий ринок акції зарубіжних емітентів з активами в Україні. "Поки мова про всі іноземні папери не йде. Ми розраховуємо повернути українські акції", - підкреслив він. На іноземні компанії, не пов'язані з Україною, регулятор не чекає. "По-перше, іноземні папери тягнутимуть на себе кошти українських інвесторів. По-друге, є вірогідність того, що пройти лістинг зможуть неякісні папери. Тому зараз ми зацікавлені в тому, щоб на наш ринок прийшли папери тих емітентів, чиї активи розміщені в Україні", - сказав Тевелєв.