Держкомісія з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) пропонує спростити доступ фізичних осіб до торгівлі цінними паперами. Регулятор, зокрема, вважає за доцільне легалізувати торгівлю цінними паперами в кредит і дати інвесторам право включати до витрат всі операційні витрати, пише "Комерсант-Україна".
У розпорядженні видання опинився перелік пропозицій ДКЦПФР щодо спрощення доступу фізичних осіб до торгівлі цінними паперами. По-перше, в комісії визнають затратність застосування електронно-цифрового підпису для клієнтів торговців цінними паперами, тому мають намір дозволити використання "аналогів власноручного підпису" - друк, підпис, усне доручення по телефону - при разових операціях. По-друге, стане легше працювати в регіонах, оскільки ДКЦПФР пропонує дозволити торговцям і зберігачам залучати агентів для роботи зі своїми клієнтами.
По-третє, зміни торкнуться оподаткування. Звіт торговця для клієнта стане "єдиним і достатнім документом, який підтверджує факт купівлі-продажу цінних паперів", а сам торговець почне виконувати для клієнтів функції податкового агента (адміністрування та сплата податку на доходи фізосіб). Особлива технологія оподаткування запропонована для деривативів - нового сегменту ринку, обсяг якого з травня 2010 р. склав 7,1 млрд грн. Напевно збільшить привабливість вкладень у фондові інструменти можливість відносити витрати на оплату послуг торговця і зберігача до загальних витрат на покупку цінних паперів. Це дозволить знизити оподатковуваний інвестиційний прибуток за рік на суму супутніх витрат.
З низькою ліквідністю українського ринку акцій у ДКЦПФР мають намір боротися за допомогою допуску на місцевий ринок розміщених за кордоном цінних паперів, емітенти яких забезпечені активами в Україну. Фонд держмайна можуть зобов'язати проводити приватизаційні конкурси та додаткові емісії акцій державних підприємств тільки через фондові біржі.