ДКЦПФР поставила перед собою завдання стати адвокатом інвесторів в Україні, - Д.Тевелєв
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) поставила перед собою завдання стати адвокатом інвесторів в Україні. Таку думку висловив Дмитро Тевелєв, голова ДКЦПФР, виступаючи на 7-ій щорічній конференції Адама Сміта «Український інвестиційний саміт».
Д.Тевелєв зауважив, що ключовою фігурою і сьогодні, і в перспективі для українського фондового ринку є інвестор. «ДКЦПФР поставила перед собою завдання стати адвокатом інвесторів в Україні», - підкреслив він.
Розповідаючи про роботу Комісії у цьому напрямі, Голова ДКЦПФР зазначив, що інвестор повинен володіти інформацією про об'єкти інвестування - якісною, зручною, зрозумілою, а, головне, достовірною. «У минулому році спільно з фахівцями USAID нами була завершена робота зі створення Електронної системи комплексного розкриття інформації (ЕСКРІН) емітентами акцій і облігацій підприємств, що знаходяться в лістингу організатора торгівлі», - деталізував Д.Тевелєв.
«Добре відомо, що інвестор зацікавлений у впровадженні сучасних правил і стандартів корпоративного управління. Тому продовження корпоративної реформи було ще одним завданням, на виконання якої була спрямована діяльність регулятора в 2010 р.», - повідомив очільник комісії.
Також Д.Тевелєв зазначив, що інвестору потрібні різноманітні і якісні інструменти. «Важливим завданням, виконання якого необхідно для підвищення інтересу інвесторів до нашого фондового ринку та залучення додаткових інвестицій, є розширення та створення нових фінансових інструментів і механізмів перерозподілу коштів інвесторів, - сказав він. - Саме тому регулятором було проведено роботу щодо законодавчого удосконалення регулювання іпотечного ринку та формування законодавчого поля для запуску цільових облігацій. Результатом стала активізація роботи термінового ринку, розвиток якого наближає український ринок до кращих світових стандартів».
Окрім того, голова висловив впевненість у тому, що інвестор повинен бути забезпечений гідною інфраструктурою: біржовою і депозитарною. Для цього, перш за все, Комісія сконцентрувала свої зусилля на запобіганні маніпулюванню ціноутворенням на ринку цінних паперів. Значним результатом роботи Регулятора в цьому напрямку стало врегулювання питань протидії ситуації цінової нестабільності на біржовому ринку, а саме - був уніфікований порядок розрахунку біржового курсу цінного паперу. Також показовим моментом розвитку вітчизняного біржового ринку цінних паперів в 2010 р. стало впровадження Інтернет-трейдингу.
Додатково Д.Тевелєв звернув увагу на те, що у 2010 р. було проведено значну роботу з вирішення актуального для фондового ринку завдання, поставленого перед Регулятором і Президентом, і інвесторами, - реформування депозитарної системи України.
«Безумовно, інвестор повинен бути надійно захищений, і цей захист повинен бути гарантованим державою. В цьому питанні в минулому році був забезпечений прорив: велася боротьба з незаконним використанням інсайдерської інформації і маніпулюванням, встановлювалися корпоративні стандарти тощо», - описав ще один напрям роботи комісії Д.Тевелєв.
Підбиваючи підсумок, Д.Тевелєв зазначив наступне: «Безумовно, потенціал росту вітчизняного фондового ринку є, він величезний, і всі підтверджують цей факт. Я думаю, що настав час по-іншому усім - державі, учасникам ринку, інвесторам - оцінити свою участь у становленні фондового ринку України».