ДКЦПФР і Китай домовилися поновити меморандум про співробітництво і взаємний обмін інформацією. Про це в інтерв'ю виданню "Комерсант-Україна" заявив голова Державної комісії України з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) Дмитро Тевелєв, коментуючи домовленості, досягнуті в ході візиту в Пекін.
"У ході робочих зустрічей, які відбулися в Пекіні, було досягнуто низку угод. Вони стосувалися документального оформлення співпраці двох регуляторів і перспектив взаємодії з різних проектів. Серед основних - оновлення меморандуму про співпрацю з китайською стороною і взаємний обмін інформацією - це міжнародно-правовий документ. Китай був однією з перших держав, з якими ДКЦПФР підписала такий меморандум в 1997 р. Ми домовилися сформувати робочу групу, яка за дуже короткий термін розробить зміни в документ і надасть меморандум на підписання. Рівень підписуючих меморандум сторін буде визначено в процесі роботи групи. Ймовірно, це буде запропоновано зробити під час зустрічей прем'єр-міністрів наших держав у першій половині 2011 р.", - заявив Д.Тевелєв.
За словами голови ДКЦПФР, крім меморандуму обговорювалися питання, "пов'язані з міжнародним співробітництвом". "Китай є одним з найбільш значущих і впливових учасників IOSCO - міжнародної організації регуляторів ринку цінних паперів. У взаємовідносинах України і IOSCO існують деякі проблеми, зокрема нормативного характеру - Україна не приєдналася до меморандуму IOSCO в силу того, що законодавство в нашій країні не відповідає вимогам організації. З іншого боку, існували проблеми фінансового характеру: за останні два роки, коли при владі був попередній уряд, з боку України сформувався борг по внесках до IOSCO - в організації до цього ставляться критично. Борг невеликий - річний внесок в 10,1 млн євро. Завдяки виконаній роботі, в цьому році нам вдалося врегулювати питання з IOSCO, що, безумовно, позначиться на нашому становищі в цій організації. Китайська сторона як голосуючий учасник, висловила готовність підтримати Україну в приєднанні до меморандуму IOSCO. Крім того, в 2012 р. в Китаї буде проходити всесвітній форум регуляторів ринку цінних паперів, і ми вже запрошені для участі. Третя частина стосувалася практичних кроків щодо поліпшення взаємин з регулятором, спільних дій, які б забезпечили підвищення якості обміну інформацією щодо емітентів, процесів, які відбуваються на наших ринках. Ми обговорювали питання захисту прав інвесторів і взаємного проникнення на ринки наших країн професійних учасників та інвесторів. Важливим моментом у цих питаннях є поліпшення взаємин у депозитарній галузі для того, щоб китайські інвестори і фонди могли купувати папери наших емітентів. Тому ми організуємо взаємні консультації в рамках робочої групи по встановленню багатосторонніх кореспондентських відносин між депозитаріями наших країн", - додав Д.Тевелєв.