Німеччина виступає за встановлення 5 макроекономічних індикаторів для балансування світової економіки
Німеччина виступає за встановлення 5 макроекономічних індикаторів, які будуть використовуватися як критерії балансування світової економіки в рамках групи G20. Про це повідомляє РБК.
"Ми підтримуємо роботу над моделлю (коригування глобальних дисбалансів)", - сказало джерело, що представляє ФРН на зустрічі G20.
Сьогодні ввечері в Парижі відкривається дводенне засідання міністрів фінансів країн G20, головною темою якого стануть дисбаланси глобальної економічної системи і можливі інструменти їх об'єктивного вимірювання. Міністри будуть обговорювати передбачуваний список кількісних критеріїв (наприклад сальдо зовнішньої торгівлі, рівень держборгу, норма заощадження і т.п.) для виявлення та вимірювання таких дисбалансів.
Багато країн G20 вважають, що причини світової фінансової кризи, що вибухнула в 2008 р., лежать у самому пристрої глобальної економічної системи. Так, міністр фінансів Франції Крістін Лагард напередодні зустрічі в Парижі заявила: "Нинішня модель, при якій Китай зберігає і експортує, Європа споживає, а США запозичують і споживають, очевидно, є не найкращою моделлю".
Незважаючи на те, що всі учасники G20 погоджуються з тезою про незбалансованість світової економіки, конкретні рішення виробити буде дуже складно через політичні розбіжності держав - економічних "важкоатлетів". Так, Китай не хоче втратити переваги у вигляді недооціненого юаня, а Німеччина ретельно оберігає свій статус найбільшого експортера продукції з високою доданою вартістю.