Німеччина за підтримки ряду інших країн, що входять до зони євро, обговорює можливість створення нової, самостійної організації, яка забезпечить підтримку єдиній валюті і буде стежити за виконанням країнами бюджетних зобов'язань.Про це пише "РБК-daily" з посиланням на німецьку газету Sueddeutsche Zeitung.
За словами журналістів Sueddeutsche Zeitung, до них у руки потрапив внутрішній, неофіційний документ з урядових кіл, у якому йдеться про можливість створення Європейського фонду стабільності та зростання інвестицій. Ця нова, політично незалежна організація повинна буде взяти на себе частину завдань, які зараз здійснює Центробанк Європи. Зокрема, фонд буде при необхідності підтримувати проблемні країни, стежити за виконанням ними бюджетних зобов'язань, а також купувати держоблігації країн єврозони. При цьому фінансова допомога буде надаватися проблемним країнам на досить жорстких умовах, під гарантії у вигляді золотовалютних запасів або держоблігацій.
Ідея спеціальної організації виникла у німців ще в березні нинішнього року. Тоді про це заявив міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле. Передбачалося, що така організація зменшить спекуляції на валютних ринках і сприяє стабільності євро. І ось тепер ця тема знову піднімається в урядових колах країни. Втім, як стверджує Sueddeutsche Zeitung, ідею незалежного фонду вже обговорюють також Ірландія, Фінляндія, Нідерланди та Франція. Речник Міністерства фінансів Німеччини Мартін Краенбаум заявив, що це робочий документ міністерства, який поки що не був представлений керівництву і не відображає офіційну позицію уряду.
Тим часом Франція пропонує ще один варіант порятунку євро. Як заявила в інтерв'ю міністр фінансів Франції Крістін Лагард, Париж розглядає можливість створення європейського уряду. "Надалі кожна країна - член ЄС повинна буде враховувати те, як її економічна політика впливає на інших. Економічний уряд означає, що спершу необхідно отримати згоду інших", - сказала К. Лагард. За її словами, залишається дискусійним питання, скільки ж країн має увійти в такий уряд - 16 (тобто тільки члени єврозони) або всі 27 членів Євросоюзу. Франція пропонує варіант «16 плюс»: члени єврозони плюс інші бажаючі. Щоправда, за словами К. Лагард, один з лідерів ЄС, Великобританія, навряд чи приєднається до європейського уряду, оскільки не згодна з Францією за низкою позицій.
Німеччина, однак, поки що не підтримує ідею Парижа. За словами міністра економіки Німеччини Райнера Брюдерле, немає необхідності створювати єдиний уряд, потрібно в першу чергу створити надійний механізм для захисту єдиної європейської валюти.