Німеччина побоюється нової хвилі біженців через ініціативу в ЄС
Занепокоєння викликане наміром Європарламенту внести зміни до профільної Дублінської угоди
Уряд Німеччини стривожений можливістю того, що через нові правила надання притулку в Євроcоюзі ФРН доведеться прийняти набагато більше біженців. Зокрема занепокоєння Берліна викликане наміром Європейського парламенту внести зміни до профільної Дублінської угоди, передає DW.
Наголошено, що нині питання про надання притулку розглядають імміграційні служби тієї держави, де мігрант вперше подав заяву про притулок або вперше перетнув кордон ЄС. Після ухвалення змін до Дублінської угоди опікуватися цим питанням за певних обставин буде та країна, де вже мешкають родичі прохача притулку. Відповідно, Німеччині доведеться прийняти значно більше біженців, зазначається у звіті Федерального міністерства внутрішніх справ.
Своєю чергою верхня межа щодо прийому біженців, встановлена владою, "зводиться нанівець". Більше того, у Європарламенті пропонують визначати родинні зв'язки "просто словесним підтвердженням".
У МВС Німеччини побоюються, що кожен із 1,4 мільйона прохачів притулку в ФРН із 2015 року може стати точкою притягнення нової хвилі біженців. У зв'язку з цим уряд Німеччини просить керівництво ЄС "не призводити до погіршення і без того асиметричного навантаження" щодо розподілу біженців.
Як відомо, серед країн ЄС Німеччина є лідером за кількістю прийнятих біженців на своїй території протягом останніх кількох років.
Нагадаємо, раніше ООН закликала країни прийняти 227 тисяч біженців.