Німеччина має намір знайти спосіб форсувати створення банківського союзу в рамках єврозони до кінця 2013 року, заявив міністр фінансів ФРН Вольфганг Шойбле.
Німеччина має намір знайти спосіб форсувати створення банківського союзу в рамках єврозони до кінця 2013 року, заявив міністр фінансів ФРН Вольфганг Шойбле (на фото), передає Reuters.
Він вважає, що міністри фінансів країн-членів єврозони протягом найближчого тижня зможуть прийти до згоди щодо планів Європейського Центрального банку (ЄЦБ) з початку здійснення нагляду за банками єврозони, що відкриє шлях до нової стадії переговорів щодо створення єдиного механізму підтримки банків, що зазнають фінансові труднощі.
"Ми повинні виробити рішення зараз, якщо ми хочемо результатів до Різдва", - сказав він журналістам в кулуарах зустрічі в Міжнародному Валютному фонді (МВФ) у Вашингтоні. - "Це головна попередня умова для угоди в поточну сесію Європарламенту, і ми готові його виконати".
Експерти вважають, що єврозона відчайдушно потребує банківського союзу для відновлення кредитування економіки, зміцнення довіри і стимулювання росту, в результаті чого відчувають труднощі економіки країн Півдня Європи змогли б ефективно обслуговувати свої заборгованості. Створення такого союзу також сприяло б запобіганню нової кризи суверенного боргу.
Нагадаємо, Німеччина наполягала на необхідності внесення змін до основоположну угоду про Євросоюзі, в результаті яких повноваження щодо підтримки колапсуючих банків були б передані з національного на загальноєвропейський рівень. Офіційні представники ЄС повідомляють, що тепер Берлін працює над виробленням компромісного варіанту, в рамках якого банківський союз може бути створений без зміни основоположних документів ЄС.
Берлін може дати згоду на створення пан'європейського агентства з врегулювання кризових ситуацій на основі статті 114 угоди про ЄС.
Така законодавча основа вважається достатньою юридичними службами Єврокомісії, ЄЦБ і Ради країн-членів ЄС. Однак таке агентство зможе лише визначати долю 130 банківських груп єврозони, що перебувають під прямим наглядом ЄЦБ з другої половини 2014 р.
У це число не входять, наприклад, малі німецькі ощадні банки, відомі як "Sparkassen", які залишаться під наглядом національних, а не загальноєвропейських, регуляторів.
Шойбле вважає, що "в такому випадку мова йде не про європейську підтримку, а скоріше про координацію індивідуальних зусиль країн-членів".
Після результатів виборів, християнські демократи Ангели Меркель перебувають у стані попередніх дискусій з зеленими і лівоцентристськими соціал-демократами щодо формування урядової коаліції, однак формальні переговори щодо коаліції ще не почалися, і в перспективі можуть зайняти кілька місяців.
При цьому Великобританія виступає проти створення європейського банківського союзу. Однак Європейська комісія має намір найближчим часом усунути ці розбіжності.