Німеччина і Франція запропонували пакет із 10 невідкладних заходів для Донбасу
Пропозиція вміщує як гуманітарні, так і соціоекономічні пункти
Німеччина і Франція запропонували пакет із десяти гуманітарних та економічних заходів для Донбасу. Про це повідомила представник МЗС Франції Ліла Берне на конференції "Східна Україна: забута гуманітарна криза після чотирьох років конфлікту" в Брюсселі, передає DW.
"Наразі електоральний контекст у Росії не сприяє досягненню значного прогресу в "нормандському форматі". Тим не менш, ми намагаємося досягти прогресу в низці ключових питань. Тому ми запропонували сторонам пакет з десяти невідкладних конкретних гуманітарних і соціоекономічних заходів", - сказала Берне.
Вона також повідомила, що пропозиція перебуває на обговоренні в рамках мінського процесу, і тому вона не може розкривати всі деталі плану.
Як зазначає видання, в пакет входять деякі з елементів мінської угоди, зокрема звільнення і обмін полонених, крім того, Франція і Німеччина закликають надати Міжнародному комітетові Червоного Хреста безперешкодний доступ до затриманих у зв'язку з конфліктом.
Серед пропозицій також - відкриття додаткових пунктів пропуску через лінію розмежування і гарантії для безпечного і безперешкодного доступу гуманітарних організацій на всю територію Донбасу.
Ще один пункт – захист стратегічної цивільної інфраструктури, особливо станцій очищення води.
Крім гуманітарних, пакет включає і економічні заходи, наприклад, зняття обмежень на виплату Україною пенсій людям, що живуть на непідконтрольних уряду територіях.
"Ухвалення цього пакета може бути досягнуто швидко, якщо буде виявлена достатня політична воля... Франція і Німеччина просувають це ухвалення. І ми сподіваємося, що період незадовго до і точно після 18 березня (вибори президента в РФ, - ред.) дасть можливість зробити це", - сказала Берне.
Нагадаємо, президент України Петро Порошенко вважає, що миротворча місія ООН на Донбасі має діяти по всій окупованій території.