Генпрокуратура покладе відповідальність за безлад 9 травня у Львові на місцеву владу. Про це заявив заступник генпрокурора Віктор Войцишен на прес-конференції, коментуючи результати перевірки органами прокуратури подій 9 травня, передає кореспондент РБК-Україна.
Він зазначив, що прокуратура не має жодних претензій до політичних сил, які брали участь в інциденті, і до відповідальності притягнуто лише тих осіб, в діях яких є склад злочину або правопорушення.
Також В.Войцишен зазначив, що на публічній демонстрації червоного прапора у Львові не передбачено адміністративного покарання. Він пояснив, що до 9 травня до органів прокуратури не надійшло жодного акту про невиконання рішення суду по забороні будь-яких масових акцій в цей день. Також В.Войцишен додав, що дії міліції, зокрема "Беркут", були законними і правомірними.
Також заступник генпрокурора розповів, що було встановлено особи громадян, які 9 травня розвернули червоний прапор, їх 23 - вони з 5 регіонів України.
За результатами дослідчих дій по інциденту 5 травня було порушено 5 кримінальних справ, значна кількість осіб була допитана як свідків (500 осіб), однак 2 свідків відмовилися прийти добровільно на допит.
В.Войцишен зазначив, що 12 людей після даного інциденту звернулись в лікарню. Крім того, він сказав, що місцева влада самоусунулася від врегулювання конфліктів, і додав, що на наступних акціях у Львові місцева влада повинна докласти зусиль для врегулювання конфліктів, а у разі необхідності звернутись по допомогу.