Генпрокуратура повинна бути відділена від політики, - Рабинович
За словами Рабіновича, народним депутатам ні до чого звіти про роботу генпрокурора, поки вони не уповноважені відправити його у відставку
Представники нинішньої влади в Україні не здатні або не мають наміру вирішувати проблеми держави і населення, тому потрібно відправити уряд у відставку, прийняти нову Конституцію та скасувати посаду президента. Таку думку у вівторок 23 травня в ефірі програми "Хто кому Рабинович" на телеканалі "112 Україна" висловив народний депутат, голова парламентського підкомітету з прав людини і лідер партії "За життя" Вадим Рабінович.
"Звіт Луценко (генпрокурор Юрій Луценко. — Ред.) нічого не варто, а ось звіт уряду — це серйозно, тому що його потрібно відправити у відставку. Після довгих бюрократичних боїв я нарешті вчора зареєструвався на сайті Верховної Ради, прийнятий мій законопроект про звіт уряду. Тепер у пана Гройсмана (прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. — Ред.) немає жодної юридичної причини не з'явитися в парламент. Він раніше говорив, що ніхто не подавав. Я подав, тепер подивимося на Гройсмана", — заявив парламентарій.
За словами Вадима Рабиновича, народним депутатам ні до чого звіти про роботу генпрокурора, поки вони не уповноважені відправити його у відставку. “Що б Луценко не говорив, навіть якщо всі депутати почнуть щось кричати, це ніякого значення не має. Ну я йому скажу: "Пане Луценко, ви погано працюєте". Він скаже: "Ні, добре". І далі що? Він скаже: "Я пішов працювати далі", і я скажу: "Я пішов працювати далі", — резюмував лідер партії "За життя".
У зв'язку з цим Вадим Рабинович акцентував на необхідності внесення змін у чинне законодавство. "Для чого ми їх заслуховуємо? Повинні бути якісь висновки. Я вважаю, має бути зміна в законодавстві: якщо ми заслуховуємо якогось вищого чиновника, призначеного Радою або з урахуванням Ради, — дайте нам можливість відправити його у відставку. А інакше навіщо ми його слухаємо? У нього кримінальні справи, він скаже: “Ви виступили проти мене, але у мене все добре. Подивимося, як буде завтра у вас", — сказав народний депутат.
Він додав, що не бачить сьогодні гідної кандидатури на посаду глави ГПУ. "Я просто не знаю, хто зараз може стати генеральним прокурором. Тут все дуже просто: Генеральна прокуратура повинна бути відлучена від політики. Це найважливіше. Не може член БПП бути незалежним генеральним прокурором. Це все одно що мене поставити: зрозуміло, що я своїх садити не буду, це неможливо. Або відокремте. Але мене ж не для того партія направила туди, щоб я своїх садив", — констатував лідер партії "За життя".
На думку Вадима Рабиновича, "звіт уряду — це набагато цікавіше". "Він (прем'єр-міністр. — Ред.) не тільки пропихає нам вбивчу пенсійну реформу. Вбивство з українською землею — це взагалі, я вважаю, катастрофа. Він ще і розповідає нам, що ми добре живемо і у нас все роблять. У мене маса питань до пана Гройсмана, тому що на основі цього обговорення можна або відправити уряд у відставку, або щоб люди побачили, як його підтримують ("як ми добре живемо") інші депутати", — заявив опозиційний політик.
Він висловив упевненість, що склалася в країні систему потрібно змінювати докорінно. "Я вважав, вважаю і буду вважати, що Україні необхідна в першу чергу нова Конституція: ми не виберемося з цього лайна без неї. Нам потрібні нові відносини "центр — околиця", нові взаємини людини і держави. Нам потрібно скасувати посаду президента: він взагалі не потрібен", — уклав глава парламентського підкомітету з прав людини.
Нагадаємо, напередодні народні депутати Верховної Ради Україні почали збір підписів за відставку генерального прокурора Юрія Луценка. Станом на 22 травня парламентарії зібрали 44 підписи. За даними ініціаторів відставки глави ГПУ, для того щоб відставка Луценка відбулася силами Ради, потрібно зібрати 150 підписів і 226 голосів парламентаріїв. У середу 24 травня Луценко повинен офіційно відзвітувати за рік своєї роботи в Генпрокуратурі перед народними депутатами.