За даними Bloomberg, російський монополіст у 2016 р. запропонує на європейський ринок газ за ціною приблизно 200 дол. за 1 тис. куб. м
"Газпром" у 2016 р. запропонує на європейський ринок газ за ціною приблизно 200 дол. за 1 тис. куб. м. Про це з посиланням на два джерела, знайомих із проектом бюджету компанії, повідомляє Bloomberg.
Як зазначається, це стане мінімальною ціною для регіону, що включає Туреччину і Європу без Прибалтики, за 11 років.
За відомостями одного із джерел, очікується, що експорт газу у Європу в наступному році збережеться на стабільному рівні близько 160 млрд куб. м. При цьому виручка компанії в рублях скоротиться, але залишиться близько середнього показника останніх кількох років.
Ціна на газ в контрактах "Газпрому" прив'язана до цін на нафту з лагом від шести до дев'яти місяців. У зв'язку з падінням цін на нафту за останній рік знижується і ціна на газ. У 2015 р., за оцінкою компанії, вона склала 238 дол. за 1 тис. куб. м порівняно із 349 дол. торік.
У поточному році виручка "Газпрому" в доларовому вираженні від поставок за межі колишнього СРСР виявиться мінімальною за останні десять років, пише Bloomberg. У рублях вона може виявитися рекордною, з урахуванням девальвації російської валюти.
Одне із джерел наголосило, що оскільки "Газпром" більшу частину оплати отримує рублях, то для його інвестиційних проектів відсутні ризики. Співрозмовник агентства також розповів, що компанія не погодиться на отримання авансових платежів від Китаю в обмін на значну знижку.
"Прогноз "Газпрому" виглядає виправданим", - сказав Bloomberg аналітик енергетичних ринків "Уралсиб Кепітал" Олексій Кокін. На його думку, Росія має можливість зберегти свою ринкову частку у Європі, враховуючи низькі ціни, навіть на тлі значних поставок зрідженого газу зі США.
У прес-службі "Газпрому" агентству відмовилися давати коментарі щодо ціні обсягів продажів на наступний рік.
Як повідомлялося, Єврокомісія і "Газпром" почали обговорювати компроміс в антимонопольній справі. Раніше, у квітні 2015 року, ЄК пред'явила російській компанії претензії в порушенні європейського антимонопольного законодавства. "Газпром" відкинув ці звинувачення, але заявив про готовність піти на поступки.