ua en ru

Газові сховища України не можуть бути приватизовані, - Чупрун

Газові сховища України не можуть бути приватизовані, так як сховища і розподільні газопроводи знаходяться на балансі різних компаній. Про це в ході Енергетичного форуму Адама Сміта заявив замголови НАК "Нафтогазу України" Вадим Чупрун, передає кореспондент РБК-Україна.

"Сьогодні ми керуємося законами "Про трубопровідний транспорт ", законом "Про "Нафтогаз", "Про приватизацію держмайна, магістралей і розподільних газопроводів"... Згідно з цими законами, підземні сховища ГТС не можуть бути приватизовані. Вони знаходяться на балансі "Укртрансгазу" і "Чорноморнафтогазу", а розподільчі газопроводи - на балансі АТ по газопостачанню та газифікації", - сказав він.

На думку Чупруна, наявність таких газових сховищ є перевагою української ГТС: "Тому наша ГТС залишатиметься оптимальним шляхом для російського і середньоазіатського газу на енергетичний ринок Європи. У нас великий потенціал збільшення обсягу транзиту при мінімальних інвестиціях, що дає можливість для Росії уникнути будівництва підводної частини проекту газопроводу "Південний потік", яка є найбільш витратною".

Тому, на думку Чупруна, найбільш успішною для України буде тристороння співпраця в енергетичній сфері: Україна-ЄС,-Росія.

"Виходячи з економічної доцільності та забезпечення балансу інтересів, українська сторона вважає за необхідне вирішувати питання про завантаженість ГТС та її модернізацію у тристоронньому форматі... що повинно бути здійснено підписанням відповідного документа. Причому що це документ крім зобов'язань трьох сторін про подання, закупівлю та транзит газу, повинен передбачати інвестування робіт з модернізації та реконструкції української ГТС", - заявив Чупрун.

Читайте також: Україна може забезпечити зберігання європейського газу в сховищах в обсязі не менше 15 млрд куб. м, - Чупрун