ua en ru

Газовики Волині за рік перевірили стан газових приладів у 95 тисячах помешкань волинян

Газовики Волині за рік перевірили стан газових приладів у 95 тисячах помешкань волинян Фото: "Волиньгаз"

Протягом 2016 року фахівці "Волиньгазу" провели планово-технічне обслуговування близько 95 тисяч жител волинян. Під час перевірок було виявлено понад 5 тисяч порушень. Крім того, працівникам "Волиньгазу" довелося відключити 658 газових приладів в будинках волинян, оскільки наявні порушення представляли загрозу для життя і здоров'я мешканців. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Зазначається, що з метою запобігання виникнення аварійних ситуацій, фахівці "Волиньгазу" щодня проводять планове технічне обслуговування в приміщеннях волинян, обстежуючи на щільність внутредомовые газопроводи, перевіряють технічний стан газових приладів і апаратів, при необхідності ліквідують виявлені витоки газу, регулюють і налагоджують роботу газових приладів, що допомагає ефективніше та економніше використовувати блакитне паливо

Як свідчить статистика, левова частка трагедій трапляються з вини самих споживачів, які нехтуючи власною безпекою і безпекою рідних, не дотримуються елементарних правил безпечної експлуатації газових приладів і вдаються до самостійного ремонту газового обладнання, встановлення або заміни газових приладів. На щастя, саме під час планово-технічного обстеження, газовикам вдається виявити значну частку приладів, встановлених з порушеннями і попередити можливу аварійну ситуацію. Зокрема, з початку року працівники "Волиньгазу" виявили понад 5 тисяч порушень, з яких понад 2 тисяч було ліквідовано, 2,5 тисяч абонентів отримали приписи і 658 приладів газовики були змушені відключити від газопостачання.

"Не рідко, бажаючи заощадити, деякі споживачі намагаються проводити самовільну газифікацію, заміну та ремонт газового обладнання, проводять перепланування приміщень, де встановлені газові прилади, без узгодження з газовою компанією. Насправді - це перший крок до нещасного випадку. Довіряти ремонт і установку газових приладів треба працівникам газової компанії або фахівців, які мають відповідні дозволи на такі роботи", - розповідає технічний директор ПАТ "Волиньгаз" Сергій Галянт.

Також повідомляється, що не менш частим порушенням, виявленим газовиками є і зневага споживачами перевіркою тяги та недотримання в належному стані димових і вентиляційних каналів. Від правильної роботи ДВК безпосередньо залежить здоров'я і життя людей. Відповідальність за їх безпечну експлуатацію та техобслуговування в жилих будинках покладається на балансоутримувачів, ОСББ - на голову, в приватних будинках - на власників (або орендарів). Власник або балансоутримувач повинен своєчасно викликати для чищення димо - вентканалів спеціалізовану організацію, яка має ліцензію та дозвіл від управління Держпраці. Результати перевірки КОМІСІЇ оформляються відповідним актом. Після проведення перевірки, є відповідний акт, що засвідчує їх перевірку та прочистку повинен бути переданий до газорозподільної компанії. Якщо акт перевірки не надано до ПАТ "Волиньгаз" у встановлений строк або має негативний висновок, фахівці підприємства будуть змушені відключити споживача від газопостачання. Адже несправність ДВК загрожує виникненням аварійної ситуації та отруєнням жителів. Через відсутність тяги в димоході з початку 2016 року відключено газопостачання 14 споживачам.

Як свідчить статистика, найбільша кількість отруєнь чадним газом викликає саме відсутність тяги. Натомість, у цьому році лише 52% споживачів потурбувалися про свою безпеку і надали "Волиньгазу" відповідні акти.

З метою запобігання нещасних випадків, працівники товариства постійно проводять роз'яснювальну роботу серед споживачів. Зокрема, тільки під час планово-технічного обстеження були проведені інструктажі для 103 тисяч волинян, також відповідну роз'яснювальну роботу протягом року було проведено зі школярами області та студентами, які проживають у гуртожитках. Крім того, важливі питання, що стосуються безпеки при користуванні газом періодично обговорюються на засіданнях регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.