Сполучені Штати Америки на чолі з адміністрацією Барака Обами здали керівні повноваження у "Великій вісімці" (G8). Починаючи з 1 січня 2013 р. неформальне президентство, а разом з ним обов'язки з організації щорічного саміту переходять до Об'єднаного королівства Великобританії і Північної Ірландії і його фактичному керівникові - прем'єр-міністру Девіду Камерону.
Черговий саміт клубу запланований на 17-18 червня 2013 р., місцем проведення обрано резиденція в районі озера Лох-Ерні в Північній Ірландії. Очікується, що на порядок денний зустрічі в першу чергу будуть винесені економічні питання на тлі зберігається фінансової нестабільності в глобальному масштабі і скорочення економік окремо взятих країн.
Не менш важливим завданням для лідерів країн стане координація спільних зусиль щодо забезпечення продовольчої безпеки та інших гуманітарних аспектів. Враховуючи досвід попередніх зустрічей, за підтримки помічників - шерп глави держав будуть розглядати до 50 різних проблем.
Експерти відзначають, що більшість завдань має середньострокову перспективу виконання, через що британському керівництву для досягнення максимального позитивного ефекту доведеться активніше співпрацювати з російською стороною, до якої президентство перейде в 2014 р.
"Велика вісімка" являє собою міжнародний клуб найбільш впливових країн світу. Його учасниками є США, Франція, Італія Великобританія, Німеччина, Японія і Канада, а з 1997 р. і Росія активно включилася в його роботу. Відзначимо, що G8 не є офіційною міжнародною організацією, вона не має статуту або секретаріату. Усі прийняті рішення носять необов'язковий характер і свідчать про те, що сторони домовилися дотримуватися вироблених положень.
По темі: Росія очолила "Велику двадцятку"