ua en ru

G7 прискорить роботу в галузі регулювання банкрутств кредитних організацій

Міністри фінансів і глави центральних банків країн "Великої сімки" (G7) домовилися подвоїти зусилля у галузі регулювання банкрутств кредитних організацій і дали зелене світло зусиллям Японії з пожвавлення економіки. Про це повідомляє Reuters за підсумками саміту фінансової G7, до якої входять США, Великобританія, Німеччина, Канада, Японія, Італія і Франція, який пройшов 10-11 травня 2013 р. в передмісті Лондона Айлесбері.

"Важливо швидко завершити роботу, щоб не залишилося банків, занадто великих для того, щоб збанкрутувати", - сказав міністр фінансів Великобританії Джордж Осборн.

Водночас він наголосив на необхідності розробки глобального механізму для роботи з проблемними банками і для захисту платників податків.

Так, екстрена допомогу Кіпру, ледь не збанкрутілому в березні, служить нагадуванням про необхідність завершити реформу банківського сектора, через п'ять років після початку світової фінансової кризи.

Зокрема, політики чекають від Німеччини підтримки плану створення банківського союзу в зоні євро. Такий союз міг би зміцнити валютний блок, але Берлін побоюється, що йому доведеться занадто дорого платити за порятунок проблемних банків, якщо він підпишеться під схемою реструктуризації розорилися кредиторів.

Незважаючи на те, що перший крок - створення єдиного банківського регулятора на базі Європейського центрального банку - повинен бути здійснений до середини 2014 р., другий етап - створення фонду для фінансування ліквідації банків - під питанням. Перспективи створення єдиного механізму гарантування вкладів і зовсім украй незначні.

Водночас високопоставлений чиновник міністерства фінансів США сказав, що переговори були націлені не тільки на поліпшення банківського регулювання, а й на розчищення балансів, щоб кредитування могло набрати обертів.

"Серед учасників із зони євро було усвідомлення невідкладності", - сказав він.

Читайте також: Німеччина наполягатиме на внесенні змін до Лісабонського договору для консолідації банківської галузі