Фюле допускає перехід на другу стадію ПДВЛ без прийняття законопроекту про протидію дискримінації
Комісар Євросоюзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле допускає перехід на другу стадію лібералізації візового режиму між Україною та ЄС без прийняття законопроекту про протидію дискримінації. Про це Фюле заявив в інтерв'ю "Комерсант-Україна".
"Я розраховую, що на саміті будуть підписані і парафовані угоди про асоціацію з кількома країнами - партнерами ЄС. Це буде саміт, де відбудеться конкретне просування деяких наших партнерів до їх лібералізації візового режиму з ЄС".
Разом з тим на питання журналіста, які успіхи України у виконанні плану дій з візової лібералізації (ПДВЛ), так як експерти стверджують, що перехід України на другу стадію ПДВЛ у Вільнюсі неможливий, Фюле відповів: "Не згоден. Це технічно можливо. Щоб досягти цього, Київ має показати прогрес у двох сферах. Перша з них - антикорупційне законодавство, де у вас насправді непоганий прогрес. І друга сфера - протидія дискримінації, зокрема в трудовому законодавстві. І це повинно включати дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації".
Разом з тим він підкреслив, що для ЄС не важливо, яким чином в українському законодавстві буде реалізований захист від дискримінації за будь-якими ознаками, головне, щоб механізм працював.
"Послухайте, вимоги дуже чіткі! І я вважаю, що вам треба було це зробити, навіть якщо б ЄС не висував таких вимог! В Україні не повинно бути місця дискримінації за будь-якими ознаками - за гендерною, по приналежності до різних меншин і, нарешті, по приналежності до ЛГБТ-спільноти. Як саме це буде реалізовано в національному законодавстві - не так важливо, головне, щоб механізм працював. Ми будемо оцінювати його ефективність, ґрунтуючись на висновках Венеціанської комісії. Вони визначать, гарантує альтернативний шлях, запропонований омбудсменом, що українські громадяни не будуть піддаватися дискримінації. І у нас є шанс завершити цей процес до вільнюського саміту", - підкреслив Фюле