Федеральна резервна система США прогнозує зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) США в 2013 р. на рівні 2,3% - 3% при збереженні безробіття на рівні не нижче 7,4%. Про це говориться в економічному прогнозі організації, опублікованому сьогодні за підсумками засідання Комітету по операціям на відкритому ринку.
Зазначимо, що у вересні 2012 р. ФРС прогнозувала зростання економіки США в 2013 р. на рівні 2,5%-3%. Таким чином, в грудні 2012 р. прогноз був знижений на 0,2%.
При цьому ФРС припускає, що вже в 2014 р. зростання ВВП може досягти 3,5%, а в 2015 р. - 3,7%.
Безробіття в 2013 р. збережеться на досить високому для США рівні 7,4%, проте до кінця 2014 р. може знизитися до позначки 6,8%. Зниження безробіття нижче 6,5%, за оцінками ФРС, можливо тільки до кінця 2015 р.
"М'яка" монетарна політика, яка буде включати в себе низьку облікову ставку і масштабні інтервенції на ринку іпотечних цінних паперів і казначейських облігацій у місячному розмірі 85 млрд дол., буде проводитися Федеральною резервною системою аж до стабілізації на ринку праці, тобто до зниження безробіття нижче 6,5%.
Економісти ФРС припускають, що в найближчі три роки інфляція не буде перевищувати 2%. Це дозволить організації проводити гнучку політику, включаючи різні підходи до інтервенцій на ринку цінних паперів і стимуляційних заходів.
У прогнозах ФРС не враховується можливий "фіскальний обрив" в США на початку 2013 р. (одночасне різке підвищення податків і скорочення державних витрат), що дозволяє спостерігачам припустити, що у Федеральній резервній системі розраховують на досягнення Президентом США Бараком Обамою і республіканцями, контролюючими прийняття рішень в конгресі, компромісної угоди.
Раніше глава ФРС Бен Бернанке виступив з попередженням, що його організація не володіє ресурсами для згладжування негативних наслідків від "фіскального обриву".
Читайте також: ФРС США продовжила політику "кількісного пом'якшення" на 2013 р